This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android telefonumun ses kalitesini nasıl yükseltebilirim?

Android tablet ya da telefonunuzun daha iyi ses vermesini sağlayacak sihirli bir formül yok elimizde ama en azından basların kalitesini artırıp, telefondan daha iyi ses almak mümkün. Nasıl mı? Cevabı aşağıda:

android for beginners TR
© AndroidPIT

Diyelim ki Android telefon ya da tablet sahibisiniz ve cihazınızın ses performansından memnun değilsiniz. Elbette bu işin radikal çözümü daha iyi bir telefon almak ya da en azından kulaklığınızı değiştirmek ama şimdilik bu çarelerin geçerli olmadığını varsayarak, daha tali çözümlere bakalım. 

Eğer cihazın bas seslerini güçlendirmek ve genel ses performansını yükseltmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken Google Play Store'a gidip ücretsiz ve fazla yer kaplamayan bir uygulama olan Music Volume EQ'yu cihazınıza indirmek. Bunun için aşağıdaki "Yükle" butonuna tıklamanız yeterli.

Music Volume EQ Install on Google Play

Uygulamayı indirip kurduktan sonra telefonunuzun arka planında sevdiğiniz bir şarkıyı açın ve daha sonra da Music Volume EQ adlı uygulamayı açın. Uygulama yüzen bir widget görüntüsüyle karşınıza çıkacaktır, bu tuhaflığa aldırmayın, zaman içinde alışırsınız. Uygulamayı açınca karşınıza devasa bir ses kontrol ayarı ve basit bir işitsel gösterge çıkacaktır. Bu ikisinin arasında da bir EQ butonu göreceksiniz, işte o butona dokunun ve parti başlasın. 

Artık Android cihazınızın ses seviyelerini dilediğini gibi ayarlayabileceksiniz. Özellikle ihtiyacınız olan bas güçlendirici buton, widgetın sol alt köşesine bulunuyor. Ayrıca dinlediğiniz şarkının türüne bağlı olarak aşağıya açılan menüden önceden ayarlanmış ses kombinasyonlarından birini de seçebilirsiniz. 

unnamed2
© Google Play

Uygulamayı kapalı dursun ama arka planda çalışmaya devam etsin istiyorsanız, parmağınızı widgetın sağ üst köşesindeki açma-kapama butonuna basılı tutmanız yeterli. 

15 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!