This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android Telefonlar İçin Bluetooth ile Çalışan Oyun Çubuğu Geliyor

21 Ekim tarihinde Amerika piyasasına 40 $ gibi uygun bir fiyattan hemen hemen tüm Android telefonlarla Bluetooth üzerinden bağlanabilecek taşıması kolay bir oyun çubuğu sürülüyor. MOGA isimli bu oyun çubuğu Android cihazlarda oyun oynama tecrübesini sahip olduğu analog yönetim paneli ile üst düzeye taşımayı amaçlıyor.

Aşağıda yakından çekilen bir fotoğrafta net olarak görülebileceği üzere MOGA oyun çubuğunun üzerinde iki tane analog kontrol kolu, dört adet komut tuşu ve standart başlatma (start) ve seçim (select) tuşları bulunuyor. Bu ilginç oyun çubuğunun tasarımındaki en ince ayrıntı ise Android telefonların üzerine oturtulabileceği bir yuvasının olması.

Sayılamayacak kadar fazla miktara Android oyununun bu konsept ile daha üst düzey bir derecede oynanabileceği aşikar olduğundan olsa gerek daha şimdiden bir çok uygulama geliştiricisi oyunlarının MOGA oyun çubuğu ile oynanabileceği notlarını Google Play üzerinde paylaşmaya başladılar bile. Bu tip paylaşım yapan ünlü geliştiricilerden bazılarının isimleri ise şu şekilde: Gameloft, Atari, Namco Bandai, Sega, Remedy Entertainment.

Bu arada MOGA oyun çubuğuna özel olarak geliştirilmiş bir uygulama da geliştirilmiş. MOGA PivotTM App isimli bu uygulama ücretsiz olarak indirilebiliyor olacak. Bence 49$ gibi makul bir fiyattan satışa sunulacak olan bu cihazın özellikle genç Android kullanıcıları tarafından büyük ilgi görmesi çok olası.


 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!