This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android Telefonunuz ile Kontrol Edilebilen Akıllı Ampül Projesi: LIFX

Teknoloji alanındaki farklı ve ilginç projelerin fon toplamak için potansiyel kullanıcıları ile paylaşıldığı önemli girişimci platformu Kickstarter üzerinde yer alan ilginç bir proje olan LIFX ampülü adeta yeniden icat etmeyi ve de akıllı telefon kullanıcılarının kullanımına sunmayı amaçlıyor.

Aşağıdaki videoda projesini anlatan heyecanlı girişimcinin projesi esas olarak akıllı telefon kullanıcılarına onların modlarına göre bulundukları mekandaki ampüllerin verdikleri ışık ve de akımları ile oynama fırsatı vermeyi planlıyor. Akıllı telefonların kullanılması vasıtasıyla aydınlatma üzerinde doğrudan kolay erişim anlamına gelen bu özellikle yerinizden hiç kalkmadan bir ya da birden fazla aydınlatma ünitesini yönetmeniz amaçlanıyor. Farklı renkte ışık verebilen ampül teknolojisini şart kılan bu konsept kulağa gerçekten hoş geliyor. Özellikle de üşengeç akıllı telefon kullanıcıları için adeta birebir.

LIFX projesinin ikinci önemli bir hedefi ise akıllı telefonlar ile etkileşim içerisinde olacak olan akıllı ampüllerin telefonların bildirimlerini yansıtacak tepkiler vermesi. Örneğin size gönderilen bir email sonrasında siz salondaki kanepeniz üzerinde uzanırken tepenizde yanmakta olan ışığın bir anda sarıdan maviye dönüştüğünü düşünün.. Ya da aldığınız bir sms sonrasında odanızı aydınlatsn ampülün akımında 1 saniyelik bir kesinti olduğunu hayal edin. Tabi her bildirime karşı akıllı ampüllerin nasıl tepki vereceğini tasarlamak projenin girşimcisinin hayal gücüne ve de teknik kapasitesine bağlı olarak çok daha değişik boyutlar kazanabilir.

Bu arada Kickstarter üzerinde yer alan bu ilginç projenin sahibi şimdiden eğer projeyi gerçekleştirecek finansmanı bulabilir ve de hedeflerine ulaşabilirse kendisine bağış yapanlara üreteceği akıllı ampüllerin 2 tanesini 99$’a satma sözününü çoktan verdi bile.

Bu ilginç projenin İngilizce olarak yayınlanan videosunu aşağıda izleyebilirsiniz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!