This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 3 comments

Android telefonunuz ile yapabileceğiniz 3 havalı şey daha

Android telefonunuz ile yapabileceğiniz birçok havalı şey var, bunu daha önceki yazılarımızı takip edenler de iyi bilirler. Telefonunuzu daha verimli kullanmak için yapabileceklerinizi neredeyse sınırsız. İşte Android telefonunuz ile yapabileceğiniz 3 havalı şey daha.

android christmas1
Yıllar biter, Android ile yapabilecek havalı şeyler bitmez. © AndroidPIT / Androidify

Kendi Wi-Fi noktanızı yaratın

anleitung android wlan hotspot einrichten 03
Kendi Wi-Fi noktanız olun © AndroidPIT

Eğer bir havaalanında ya da kafede Wi-Fi bağlantısı bulamıyorsanız hemen internete bağlanmaktan vazgeçmeyin. Çünkü telefonunuzu da bir internet sağlayıcısı olarak kullanabilir ve bağlantınızı diğer cihazlarla paylaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle data transferinin açık olup olmadığını kontrol edin. Daha sonra “Kablosuz ve Ağlar” seçeneğinden “Tethering ve taşınabilir hotspot”u işaretleyin. Bu işlemden sonra telefonunuzu diğer cihazlar için bir internet sağlayıcıya dönüşecek.

Telefonunuz güvenlik kamerası işlevinde

Eğer fazladan bir Android telefonunuz varsa onu bir güvenlik kamerasına dönüştürmeniz çok kolay. AtHome Video Streamer uygulamasını Google Play üzerinden telefonunuza indirerek internet üzerinden telefonunuza bağlanabilir ve evinize daha rahatlıkla göz kulak olabilirsiniz.

Telefonunuzu müzik tanımlamak için kullanın

shazam update kw36
Shazam ve SoundHound bu konuda en tercih edilen uygulamalar © AndroidPIT

Shazam ya da SoundHound gibi uygulamalar sayesinde nerede olursanız olun internet bağlantınız olduğu sürece tüm müziklerin isimlerine ve sanatçılarına tek tuşa basarak ulaşabilirsiniz. Uygulamayı özellikle eski tarz müziklere meraklı olan kişiler faydalı bulabilirler.

Siz bu 3 özelliği kullanıyor musunuz? Hangisi size daha faydalı geliyor?

3 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!