This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android dünyasından haftanın Top 5 haberi

AndroidPIT.com.tr'de yoğun geçen bir haftayı geride bırakırken, hafta boyunca okurlarımızın en çok ilgisini çeken haber ve yazıları sizin için derledik. Her zaman olduğu gibi, Android konusunda daha çok bilgilenmek isteyen okurlarımız için hazırladığımı rehberlerin yanısıra, Android işletim sistemi güncellemeleri ve uygulamalara ilişkin haberlerimiz de ilgi çekti. İşte AndroidPIT.com.tr'de geride bıraktığımız haftanın en çok okunan 5 haberi:

01
© AndroidPIT

1. Yeni başlayanlar için root nedir? Nasıl yapılır?

Android cihazlar denince akıllara uçsuz bucaksız sonu gelmeyen hikayeler geliyor; sonuçta büyük bir dünya. Hal böyle olunca bu dünyanın parçası olan kimi Android kullanıcıları telefonlarını kurcalamadan edemiyor! Bu insanlar sayesinde telefonumuzun hiç bilmediğimiz özelliklerini açıp, kapatabiliyor, içeriğini değiştirerek tamamen bize özgü cihazlara çevirebiliyoruz. Bize bu telefonumuzu kişiselleştirme yolunu açan ilk adım telefonu root etme. Fakat bu konulara yeni olan kişiler için root konusu baş döndürücü ve karmaşık gelebiliyor. Sık sorulan soru-cevaplardan derlediğimiz bu yazı size root konusu hakkında temel bilgileri umarız verir!

2. Samsung Knox nedir? Nasıl kaldırılır?

Samsung Knox, son zamanlarda özellikle Samsung kullanıcılarının çok fazla adını duymaya başladığı ve biraz da şikayetçi oldukları bir güvenlik sistemi. Bu yazıda hem Knox'un ne olduğunu ve nasıl çalıştığını açıklamaya, hem de bunu telefonlarından kaldırmak isteyen kullanıcılarımızın  sorularına cevap vermeye çalışacağız. ​

SamsungKnox
© Samsung

3. Samsung Galaxy S3’ün “gizli” özellikleri

Her hafta piyasaya yeni sürülen akıllı telefon ve tablet yığını arasında, Samsung Galaxy S3 artık “eski” cihazlar kategorisine girmeye başladı  Ancak bu telefon, Galaxy S4’ten daha önce gelmiş olmasına rağmen, istatistiklere bakıldığında, Android kullanıcıların en sevdiği akıllı telefonlardan biri. Bugün sizlerle ilginç bulabileceğiniz, çoğu zaman S3’te olduğu unutulan ya da bilinmeyen bazı havalı özellikleri paylaşacağız.

4. Samsung Galaxy S4 için faydalı Android uygulamaları

Samsung Galaxy S4 çoğalan popülerliği ile kullanıcı sayısını her gün arttırmakta. İşte bu yazıda Android ile çalışan Samsung Galaxy S4 ile iyi uyum içinde çalışacak en iyi uygulamalardan bahsedeceğiz. Özellikle yeni S4 sahipleri için bu uygulamaların faydalı olacağını düşünüyoruz. 

GalaxyS4
© Samsung

5. Android için Google Chrome güncellemesi

Google Chrome yaptığı açıklamada Chrome versiyon 31’in Android kullanıcıları için yolda olduğunu duyurdu. Yani beta versiyonu artık geride kalacak ve masaüstü ile bazı KitKat kullanan cihazlarda şimdiden mevcut olan tüm yeniliklere Google Play Store aracılığı ile Android telefonunuzdan da ulaşabileceksiniz.

Hepinizi iyi hafta sonları diliyoruz. 

VE BONUS: Ata Sporumuz "Video Altına Yorum Yapma" Sanatının En Güzide Örnekleri

01
© Onedio

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!