This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Yılın sonu yaklaştıkça, acaba bana hediye olarak bir Android tablet gelir mi, yoksa eşe dosta telefon mı alsam gibi kaygılarınız başlamış olabilir. O zaman bu haftaki haberlerimize bir göz atmanızda fayda var. Haftaya damgasını vuran haberimiz, 2013 yılının en iyi telefonunu seçtiğimiz anketimiz oldu. Siz de fikrinizi paylaşabilirsiniz. Bunun dışında Android güncelleme haberleri, Samsung'un yeni yılda yapacağı yenilikler, Android'e yeni başlayanlar için verdiğimiz tavsiyeler, AndroidPIT okuyucularını en çok heyecanlandıran havadisler oldu. Huzurlarınızda haftanın en çok okunan beş haberi!

top5 news2
/ © AndroidPIT

Anket: Sizce 2013 yılının en iyi akıllı telefonu hangisi?

Her geçen yıl akıllı telefonlar daha yenilikçi şekillerde karşımıza çıkıyorlar ve artık Android cihazların piyasaya çıkış hızını yakalamakta dahi zorlanıyoruz. Yine de bunlar her zaman HTC One, Xperia Z1, Nexus 5 ya da LG G2 gibi üst sınıf kaliteye sahip, en iyi hizmeti sunan cihazlar olmuyor. Peki bu kadar cihazın arasında sizce yılın en iyi akıllı telefonu hangisi? Anketimize katılıp, en iyiyi seçin.

smartphone highlights 2013
© AndroidPIT

Android cihazınızda daha az veri tüketin

Ne yazık ki herkesin sınırsız online veri kullanma fırsatı yok. Bununla birlikte bugün kullandığımız çoğu hizmet: Facebook, Twitter, müzik kanaları vb. online kullanım üzerine kurulu durumdalar. Eğer internete bağlanırken yeterince dikkatli olmazsanız kendinizi limit aşımından kaynaklanan korkunç faturalar arasında bulabilirsiniz. İşte size daha az veri kullanımı ve cihazında bunu nasıl uygulayacağınıza dair birkaç öneri.

Android for Beginners EN
/ © AndroidPIT

Android 4.3, Xperia'ya yakışmış: İşte ekran görüntüleri!

Yaklaşık 1 ay önce, Sony modelleri için Android 4.3 ve Android 4.4 güncelleme haritasını duyurmuştu. Duyurulan kimi telefonlar için Aralık ayından başlayarak Android 4.3 güncellemeleri dağıtılmaya başlandı. Tabi Android 4.3 yüklü Sonyler’den ekran görüntüleri gelmeye başladı. 

xzl6
© AndroidPIT

Samsung’un süper kahramanı Galaxy J

Bilindiği üzere Samsung 2013 yılının ilk yarısında piyasaya sürdüğü Galaxy S4, üstün teknik özellikleriyle akıllı telefon pazarını alt üst etmişti. Ancak LG G2, Nexus 5 gibi yeni modellerin çıkmasıyla ikinci plana düşen Galaxy S4, Samsung’un “cilasıyla” Japonya’da Galaxy J ismiyle yeniden hayat buldu. Şimdi ise Galaxy J başka ülkelere açılıyor!

galaxy j
 / © samsung-blog-news

Samsung 2014'e müthiş yeniliklerle girecek

Android 4.3 güncellemesindeki bazı sorunlar yüzünden son zamanlarda Samsung bizi biraz hayalkırıklığına uğrattı fakat bunları telafi etmek için kesinlikle çok iyi planları var. Çünkü Samsung şu anda gelecek yıl piyasaya sürmek için birbirinden havalı teknolojiler geliştiriyor. Bu teknolojiler herhalde bir şekilde hayatımızı güzelleştirir diye düşünüyorum. Mesela şeffaf ekran, esneyebilen ekran ya da telefonun içine konacak bir anten kulağa nasıl geliyor… İşte detaylar.

samsung apple fingerprint
Retina tarayıcılar yolda, peki parmak izi? / © Samsung/Apple/AndroidPIT

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!