This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 2 comments

Android uygulamaları bilgisayardan nasıl yüklenir?

Akıllı telefonunuza veya tabletinize bir uygulama yüklemek istediğinizde, illa telefonunuzun ya da tabletinizin elinizde olması gerekmiyor. Bu işlemi bilgisayarınızın başından da halletmeniz gayet kolay. Google Play Store’un internet sayfasını kullanarak nasıl uygulama yüklenir diye merak ediyorsanız haberimizi faydalı bulacaksınız.

android for beginners TR
© AndroidPIT

Play Store’a kaydolun

Play Store’dan cihazınıza uygulama yükleyebilmeniz için tek ön koşul, bilgisayarınızdan Play Store’a kaydolmanız. Bu işlemi yaparken telefonunuzun ya da tabletinizin Play Store’a bağlı olduğu Gmail hesabınızı kullanın. Eğer giriş yaptıysanız Play Store’un sayfasını açtığınızda sayfanın sağ üst köşesinde bilgilerinizi kısa göreceksiniz. Eğer giriş yapmamış olarak gözüküyorsanız “giriş yap” seçeneğine tıklayak bilgilerinizi girin.

Play Store capture
Oturum açtığınızda tarayıcınızın sağ üst köşesi (Play Store sitesinde) bu şekilde gözükecek./ © AndroidPIT

Sayfanın sağ üst köşesinde küçük dişli işaretine tıkladığınız taktirde ayarları ve Google hesabınızla ilgili bir takım bilgileri derli toplu halde göreceksiniz. Bu ayarlardan en baştaki “siparişlerim” seçeneğine tıklarsanız daha önceki satın alımlarınızı görebilirsiniz. İkinci seçenek olan “Ayarlar” menüsü, bu hesabınıza bağlı olan bütün cihazlarınızı gösterecektir. Buradan cihazınıza takma isim verebilir, uygulamaları yüklerken seçenekler arasında hangi cihazınızın gözükeceğini seçebilirsiniz. Son seçenek “Android cihaz yöneticisi” seçeneği ise cihazlarınızın yerini belirlemek için kullanılan alt menü.

3 Tıklamada uygulamaları yükleyin

Gelelim fasulyenin faydalarına. Cihazınıza bilgisayarınızdan uygulama yüklemek tıpkı cihazdan yüklemek kadar kolay. Aynı şekilde öncelikle yüklemek istediğiniz uygulamanın ismini aratarak bulmanız gerekmekte. Bulduktan sonra uygulamanın kenarındaki yeşil “Yükle” kutucuğuna tıkladığınızda sizi uygulamanın hangi izinleri istediğinin listesi ve fiyat bilgisi karşılayacak. Ayrıca “Cihaz seçin” kısmından uygulamayı hangi cihazınıza yüklemek istediğinizi de seçebiliyorsunuz.

Play Store capture3
Eğer bir uygulama cihazınızda yüklü değilse küçük yeşil kutucuk içinde "Yükle" yazısı gözüküyor olacak. / © undefined

Eğer uygulama cihazlarınızın herhangi birinde yüklü ise uygulamanın kenarındaki yeşil kutucukta “Yüklendi” yazısı yazacaktır. Bu yazının üstüne tıkladığınızda uygulamayı diğer cihazlarınıza da yükleyebileceğiniz, tıpkı önceki gibi bir menü çıkıyor. Listeden yüklemek istediğiniz cihazı seçerek yükleme işlemini tamamlıyorsunuz.

Play Store capture2
Yükle yazısına tıkladıktan sonra sizi buna benzer bir ekran karşılayacak. Buradan yüklemek istediğiniz uygulamanın hangi izinleri istediğini görebilir, yüklemek istediğiniz cihazı seçebilirsiniz. / © AndroidPIT

Buradan ayarlamaları ve ödemeleri yaptıktan sınra yeniden “Yükle” tuşunuza bastığınızda sihir gerçekleşecek ve istediğiniz uygulamalar telefonunuza ya da tabletinize otomatik olarak yüklenecek!

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!