This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Bir Android uygulaması nasıl kaldırılır?

Eğer bir Google Android telefon sahibiyseniz o zaman muhtemelen şimdiye kadar onun en harika özelliği olan Google app store – Android Market ’den uygulama indirmişsinizdir. Bir heyecanla indirilen birçok uygulamanın ise ilk kullanıştan sonra bir daha açılmadığı sıkça görülen bir durum. Bu ek olarak Angry Birds gibi indirip bitirdiğiniz ama silmeyi unuttuğunuz yazılar da hafızada bayağı yer kaplıyorlar.

android for beginners TR
© AndroidPIT

Aslında kullanmadığınızı uygulamalardan kurtulmak ve hafızanızda yer açmak çok basit. İşte nasıl yapılacağı:

Sileceğiniz uygulamayı seçin, ben çok kullanmadığım bir uygulama olan Talking Tom’u seçtim. Öncelikle her telefonda bulunan Ayarlar menüsünden "Uygulamalar" ya da "Ugulama Yönetcisi" kısmını açın.

Daha sonra buradan silmek istediğiniz uygulamayı bulup dokunuyorsunuz ve aşağıda sağda gördüğünüce benzer bir ekran çıkıyor karşınıza.

Buradan "Kaldır" simgesine dokunun. Silme işlemi için onay istenecek. Silme işlemi bittiğinde uyarılacaksınız. Daha sonra uygulamalar menüsüne dönebilirsiniz.  İşte hafınızda yer açmak bu kadar basit.

uninstall
© AndroidPIT

Eğer telefonunuzu daha ayrıntılı bir temizliğe tabi tutmak ve üreticinin otomatik olarak yüklediği "bloatware" dediğimiz lüzumsuz uygulamalardan tamamen kurtulmak istiyorsanız, sizi "Android telefonunuzu yavaşlatan gereksiz uygulamalar nasıl silinir?" başlıklı yazımıza alalım.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!