This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android ve İOS’un Amerika Pazarındaki İlginç Bölgesel Dağılımı

Mobil iletişim alanına uzmanlaşmış bir araştırma şirketi olan Apsalar tarafından yayınlanan Amerikan akıllı telefon piyasasındaki cihazların mobil işletim sistemlerine göre dağılımını gösteren raporun sonuçları gerçekten dikkat çekici.

Araştırmanın sonuçlarından hareketle dünyanın en büyük akıllı telefon pazarına sahip olan ve coğrafi olarak büyüklüğü neredeyse Avrupa Kıtası’nı geride bırakan Amerika’da tüketicilerin bölgesel dağılımı analizi son 6 hafta içerisinde yapılmış olan 100 milyon adet cihaz satışı istatistiklerine dayanıyor. Aşağıdaki harita da net bir şekilde görülen dağılıma göre Apple’ın iOS mobil işletim sistemine sahip olan cihazlar toplam 32 eyalette Android’i geride bırakırken Google’ın mobil işletim sistemi Android ise rakibini 18 eyalette geçmiş görünüyor.

 

 

Tüm dünyadaki Android aktivasyon sayılarının inanılmaz bir ivme ile arttığı günümüzde Android’in Amerikan Piyasası’nda geride kalması bazılarına ilginç gelebilir. Fakat Apple’ın iOS işletim sisteminin %100 Amerikan sermayeli bir donanımda kullanılmasının Amerika için ifade ettiği maddi (Sadece yeni iPhone 5 ürününün 2013 Amerikan Gayrisafi Mill Hasılasına katkısının binde beş olacağı tahmin ediliyor) ve manevi anlamlar ile hem hükümet hem de tüketiciler ve hatta Amerikan Hukuk Sistemi tarafınan aldığı destek ile aslan payını Android’e kaptırması kısa vadede pek olası gözükmüyor. Fakat uzun vadede yukarıdaki görüntünün Android lehine değişme ihtimali gün geçtikçe daha da artıyor.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!