This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Android Yeni Bir Avrupa Rekoruna İmza Attı

Google’ın mobil işletim sistemi Android tam gaz büyümeye devam ediyor. Güncel istatistiklerin söylediğine göre Android’in Avrupa’daki pazar payı %67’ye yükselerek yeni bir rekor kırmış oldu

Kantar Worldpanel ComTech firması tarafından akıllı telefon işlemcilerinin teknoloji piyasasında satılan ürünler içerisindeki dağılılımı gösteren istatistiklerinde Android’in geçtiğimiz seneye kıyasla sahip olduğu payı %20 arttırarak resmen sektörü domine ettiği görülüyor. Apple’ın iOS işletim sistemine sahip olan telefonların parı ise ancak %15 civarında.

İlginç istatistiklerin ülke detayına inildiğinde Android’in en büyük atılımı Almanya’da yapmış olduğu gözlenmekte. Android bu ülkede bir önceki seneye göre pazar payını %22 arttırarak pastanın %72’lik kısmını midesine indirmiş oldu .

Bu arada firmanın yayınlamış istatistiklerden öne çıkan ilginç bazı başka oranlarda var. Avrupa’da geride bırakmış olduğumuz 12 hafta içerisinde satılan akılı telefonların %29’u yani neredeyse üçte biri 4.5 inç ve üzeri ekran büyüklüğüne sahip. Android’in gelişiminin giderek tabletimsi büyük ekranlı telefonlara kaydığını gösteren ilgili bir yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

(Fotoğraf Hakları: Kantar Worldpanel ComTech)
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!