This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

AndroidPIT Üzerinde 2012'nin En Popüler Haberleri

Sekiz farklı dilde yayın yapmakta olan AndroidPIT’in Mayıs 2012’den beri yayında olan Türkçe haber portalı üzerinde okuyucularımızın en çok ilgi gösterdiği 10 haberi sizler için derledik. Bir anlamda Android Atlası içerisinde 2012 yılında gerçekleşen önemli gelişmelerin de altını çizen AndroidPIT Türkiye editörlerinin kaleme aldıkları yazıların derlemesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yayın hayatının başlamasının üzerinden sadece altı ay geçen AndroidPIT Türkiye'nin siz değerli takipçilerinin en çok ilgi gösterdiği haberleri kendi içlerinde tarihsel bir sıraya koyarak başlıkları; giriş fotoğrafları ve de linkleri ile sizlerle paylaşıyoruz. İlginiz ve desteğiniz için herbir okuyucumuza ayrı ayrı teşekkürü bir borç biliyoruz. 

İşte AndroidPIT Türkiye'nin Haber Portalı üzerinde en çok ilgi çeken 10 haber: 

Bu Sahte Galaxy S3 Gerçeğinin Aynısı Gibi

Çin'de Samsung Galaxy S3'ün yarı fiyatına satılmata olan Galaxy S3 kopyası cihaza değindiğimiz yazımızı okumak için buraya tıklayabilirsiniz. 

Türkiye Fatih Projesi ile Dünya Tablet Piyasası’nı Fethetmek İstiyor

Adını Osmanlı Tarihi’nin efsane hükümdarı Fatih Sultan Mehmet’den alan modern Türkiye Cumhuriyeti Tarihi'nin en önemli eğitim projelerinden ‘Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi Geliştirme ‘ projesi tam gaz devam devam ediyor. Bugüne kadar genelde bu ilginç projenin Türk Eğitim Sistemi içerisindeki rolünün üzerine yoğunlaşıldı ve de projenin Türkiye’yi global teknoloji piyasasında önemli bir oyuncu olmaya götürecek dinamikleri üzerinde pek durulmadı. Oysa ki Fatih Projesi Türkiye’nin dünya tablet piyasalarını fethetmek üzere koyduğu ekonomik bir programın ilk adımı.

Fatih Projesi'nin detaylı olarak ele alındığı yazımıza gitmek için buraya tıklayınız.

Android Sürümlerinin Güncellenme Çılgınlığı: Koşu Bandındaki Hamster

Teknoloji bağımlılığının giderek daha da yayıldığı bir ortamda sürekli yenilenen Android işletim sistemi sürümleri kullanıcıları sürekli telefonlarını daha yeni yazılımlarla uyumlu olan cihazlarla yenilemeye zorluyor adeta. Android sürümleri o kadar hızlı yenileniyor ki piyasadaki en yeni cihazı aldığınızda bile tren çoktan kaçmış olabiliyor ve de böylece erken yenen bir yazılımsal güncelleme golü ile teknolojinin kağıt üzerinde gerisinde kalmış oluyorsunuz.

Android güncelleme çılgınlığı üzerine yazdığımız haberi okumak için buraya tıklayınız.

Galaxy Note 2'nin S-Pen Kaleminin En İyi 10 Özelliği ve Kullanımı

Canavar donanımsal özellikleri ve de dev ekranı ile dikkat çeken Samsung Galaxy Note 2 ile geçirdiğim haftasonu sonrasında bence bu cihazın sahip olduğu en acayip özellik olan S-PEN kalem ile yapılabilecekleri Galaxy Note 2 sahibi olan ya da almayı düşünen okuyucularımız için özetlemek istedim. Samsung Galaxy Note 2'nin S-Pen isimli özel kalemi ile yapılabilecekler saymakla bitmeyeceği için okuyucularımıza özel olarak -kendi fikrim doğrultusunda- en çok ön plana çıkan 10 özelliğin üzerinde durmaya karar verdim.


(c) AndroidPIT
 

Samsung Galaxy Note 2'nin kalemi S-Pen'in özelliklerinin anlatıldığı yazımıza gitmek için buraya tıklayınız.

Galaxy S3 Mini ile Galaxy S3 Karşılaştırması

Samsung tarafından Frankfurt’ta gerçekleştirilecek olan Galaxy S3 Mini etkinliğine doğru yola çıktığımda kendime ‘acaba bu cihaz için bu kadar emeğe değer mi?’ diye sordum. Acaba Galaxy S3 Mini gerçekten de iddia edildiği kadar sansasyonel olabilecek miydi? Sonuç olarak kesin olan bir şey var ki o da Galaxy S3 Mini’nin iPhone 5’ e ne derece rakip olabileceği meselesinin netlik kazanmasının zor bir konu olduğu.

.
(c) AndroidPIT

Samsung Galaxy S3 ile Galaxy S3 Mini'yi karşılaştırdığımız yazımıza gitmek için burayı tıklayınız.

[Analiz] Nexus 4 ile iPhone 5 ve Galaxy S3 Karşılaştırması

Yeni Google Nexus 4; 350 EUR'ya satılacak olan, yüksek çözünürlüklü,8 megapiksel kameralı, kablosuz şarj olabilen ve dünyanın en hızlı işlemcilerinden bir tanesini sorunsuz çalıştırmaya imkan veren uzun ömürlü bir pile sahip, gıcır gıcır bir cihaz. iPhone 5 ise insanların çıktığı ilk gün insanların teknoloji marketleri önünde sabahladığı, akıllı telefonların gelişimine milat olmuş bir serinin son ürünü. Öte yandan Samsung Galaxy S3 ise iPhone egemenliğine dur demiş, hiç şüphesiz bir şekilde 2012'nin en hit akıllı telefonu. Tüm dikkatleri üzerine toplayan bu üç telefonu 19 farklı başlık altında inceledik.


(c) AndroidPIT

Nexus 4, iPhone 5 ve Galaxy S3 karşılaştırması yazımızı okumak için buraya tıklayınız.

[Anket] Rüya Telefonunuzu Oluşturmaya Ne Dersiniz ?

Geçtiğimiz ay içerisinde 8 farklı dilde yayın yapan AndroidPIT'in 16 editörünün tercihleri sonrasında yapılan demokratik oylama sonucu ortaya çıkan 'Rüya Telefon'u haber portalımızda tanıtmıştık. Şimdi sıra okuyucularımızda...Akıllı telefon piyasasının mevcut koşul ve ürünleri ışığında 'Size Göre En iyi Akıllı Telefon''u tanımlamaya ne dersiniz?


(c) AndroidPIT

Rüya telefon konsepti yazımızı okumak için buraya tıklayınız.


[Test] Detaylı Nexus 10 İncelemesi

Geçen hafta vermiş olduğum sipariş sonrasında bu sabah elime ulaşan yeni Nexus 10 tabletimin test raporunu bitirmiş bulunmaktayım. Bu yeni cihazın bugüne kadar kullanmakta olduğum iPad 3'ümü kolayca gözden düşüreceğini bekliyordum. Yaptığım test boyunca bu beklentime ters hiç bir durumla karşılaşmadım. Nexus 10 kesinlikle iPad 3'ümün pabucunu dama attı.

Yazının devamını okumak için buraya tıklayınız

[Fantezi] Behzat Ç Karakterleri Hangi Uygulamaları Kullanılırlardı?

Hayatının ilk 25 senesini Ankara'da geçirmiş birisi olarak doğup büyüdüğüm yerden binlerce kilometre uzakta yüksek lisans öğretimimi tamamlamaya çalıştığım günlerde hayatıma giren Behzat Ç buram buram Başkent kokan havası ile bir anda en büyük tutkularımdan birisi haline geldi. Her karakterinde bir Ankaralı olarak kendimden farklı şeyler bulabildiğim Behzat Ç kahramanları hakkında kendi iş tanımıma uyan bir yazıyı klavyeye dökmek istedim ve aklıma her ne kadar pek olası bir ihtimal olmasa da 'Behzat Ç karakterleri akıllı telefon sahibi olsalardı hangi uygulamaları kullanılırlardı' şeklinde tamamiyle fantezi ürünü bir konsept geldi.

Yazının devamını okumak için buraya tıklayınız

[Test] Detaylı Nexus 4 İncelemesi

Uzun bir bekleyiş sonrasında nihayet Nexus 4 bu sabah elime geçti. Google ve LG'nin ortaklığında üretilen Nexus 4'ün paketini sabırsızlıkla açarken büyük bir heyecan içerisindeydim. Nexus 4 hakkındaki ilk izlenimlerimi tek bir cümle ile anlatmam gerekirse: Gerçekten harika bir cihaz olmuş.

Yazının devamını okumak için buraya tıklayınız.
 

Fotoğraf hakları: AndroidPIT 

8 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!