This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 5 comments

AndroidPIT – Alem Buysa Kral Biziz

Bir Alman ata sözüne göre büyük olayların gölgesi önceden düşer.

Bizim için gerçi bu pek geçerli değildi, fakat turnalar haberı yaymıştı. Zaten forumda da bahseden arkadaşlarımız olmuştu. Yine de çok gizli belgelerle birlikte saklanıyordu.

Tabiiki bizim AndroidPIT uygulamasından bahsediyorum!

AndroidPIT bildiğiniz gibi objektif ve bağımsız bir sitedir ve düşüncelerimizi hep yazarız. Fakat kendi uygulamamızın test raporunu yazınca, objektif ve tarafsız olmak biraz zor oluyor.
Ama yapacak birşey yok. Uygulamamızın, markette bulunan her uygulama gibi bir test raporu hakkı var.

Bugünkü test raporumuzda biraz taraflı oluyorsak veya size öyle geliyorsa, yani kısacası kusurumuz varsa affola. Ama Sven ve diğer Admin / Teknik sorumlularının işleri gerçekten de zor ve onlara küçük bir armağanımız olsun. Yine de eleştirilerinizi seve seve bize iletebilirsiniz – yanlış anlaşılmasın: eleştirecek birşey bulabilirseniz :)

Bu kadar konuştuğumuz yeter: sırada AndroidPIT uygulamasının objektif test raporu.

Not

Test edilmiş sürüm En son sürüm
1.6.3 2.6.8

Özellikler & Kullanım

AndroidPIT: ismi bile dehşetli! Web sitesi: vay anam vay, gözleriniz için bir şölen! Topluluk: Cinayete sebebi olabilir, böyle topluluğa ulaşmak! Yapanlar: tarafsız, yakışıklı (yani öyle böyle değil, çook) ve herşeye rağmen mütevazi!

Ve buna bir ek daha geliyor, o geliyor: AndroidPIT uygulaması! En azından bizim bakış açımızdan.

Uygulama, sitenin en önemli özelliklerini içeriyor. Bunlar ayrıntılı test raporları, blog girişleri ve haberler ve Android hakkındaki Forum. Şimdilik sadece Almanca, İngilizce ve İspanyolca dil seçenekleri bulunuyor.

Oldukça ayrıntılı olan ve herdaim tarafsız yazılan test raporları, uygulamaları “5 yıldız” sistemiyle değerlendiriyor. Ayrıca hangi versiyonun test edildiği ve en güncel versiyonun hangisi olduğunu görebilirsiniz. Böylece uygulamadaki yeniliklerden haberiniz olabilir. Genellikle her gün yeni bir test raporunu okuyabilirsiniz.

Haberler ve blog girişleri AndroidPIT redaksiyonu (ve almanca gibi bazı sitelerde ayrıca kullanıcılar) tarafından yapılıyor. Burada güncel haberleri (ve bazen söylentileri), artı olarak “Android”, “Google” ve “Akıllı Telefonlar/Tabletler” hakkında ayrıntılı blog girişlerini bulabilirsiniz.

Forum ise yoğun kullanışı ile kullanıcıların birçok sorulara (Android olsun, çay olsun veya Azerbaycan olsun) yanıt bulmalarını sağlıyor.

Özet:
Sitenin tüm fonksiyonları uygulamada kullanılmamış. Misal olarak sitedeki arama fonksiyonu. Fakat bunun bir nedeni var tabiiki!!!

Uygulamanın hâlâ geliştirildiğini belirtmekte yarar var. Böylelikle kullanıcıların beklediği birçok güzel fonksiyon uygulamada yerini alacak. Bunun ötesinde AndroidPIT tayfası bazen daha azın daha iyi olduğunu düşünüyor. Yani uygulamayı doldurup, kullanımını kısıtlamakta bir yarar görmüyor.

Özetlemek için: uygulama bütün yüksek beklentileri karşılıyor ve böylece 5 yıldızı hak ediyor – zaten beklenilen bir sonuç budur herkes tarafından.

Ekran & Kontroller

AndroidPIT uygulaması, web sitesi baz olarak alınarak, üç bölüme ayrılmış:

 • Testler: Ana ekranda son 20 test raporu ve onların özetleri bulunuyor. Test raporlarına tıkladığınızda raporun tümü dışında AndroidPIT web sitesinde gibi kullanıcı yorumları, ekran görüntüleri vs. Karşınızda oluyor. Ayrıca uygulamayı böylece telefonunuza indirmeniz daha da kolay oluyor.
 • Blog: Aynı test raporlarında gibi web sitemizden bildiğiniz haberlere bütün özellikleriyle burada da erişebilyorsunuz.
 • Forum: Forumda bulunan yeni konu açmaktan yorumlamaya kadar bütün fonksiyonlar uygulamada da mevcut. Süper!

Özet:
Kelimeler kesinlikle yetmez, uygulamanın kullanışını anlatmak için. Olağanüstü uygulamanın kullanımı da bir o kadar müthiş. Hayır, hatta sadece bir uygulama değil, kaymak ile bal, pastanın üstündeki çilek (Sayın Ünal Aysala selam olsun) – kısacası resmen bir sanat eseri!

Neyse, puanlamaya geçelim: Yılın uygulaması değil, yüzyılın uygulaması olmaya aday olacak bir nitelikte olan AndroidPIT uygulamasında, geliştiriler örnek olacak bir şekilde çalışmış. Bu yüzden taraflı, yok pardon tarafsız değerlendirirsek, tek bir ihtimal var.....5 yıldız!

Hız & İstikrar

Ünlülere AndroidPIT uygulamasının hızını sorduk, bakalım ne demişler:

Michael Schumacher: “Vrrrrrrooooooooommmmmm!”

Wilkinson traş bıçağı: “Mach 3, hatta 4”

Uçan Adam Sabri: “Benden bile hızlı uçuyor resmen!”

Ee napalım: 5 yıldız!

Fiyat/Performans Oranı

AndroidPIT uygulaması ücretsiz olarak indirilebilir.

Helal olsun insan evlatları – 5 yıldız!

Ekran Görüntüleri:

AndroidPIT – Alem Buysa Kral Biziz AndroidPIT – Alem Buysa Kral Biziz AndroidPIT – Alem Buysa Kral Biziz AndroidPIT – Alem Buysa Kral Biziz AndroidPIT – Alem Buysa Kral Biziz
1 Share

5 comments

Yeni yorum yaz:
 • Harun M. 09.Ağu.2012 Link to comment

  Uygulamanızda ayarı var mı diye baktım ama göremedim, belki de yoktur.

  Burdan yazmamda sakınca yoktur umarım. android uygulamasından blog yazısına yazılan yorumda sitenizdeki gibi "Diğer kullanıcılardan yorum yazıldığında bilgilendir" seçeneği göremedim. Sitede böyle bir seçenek mevcut. AndroidPit uygulamanızda yoksa, olması güzel olur varsa da bir yardımcı olursanız bu ayarı da yapayım. :)

 • Asıl biz sizin gibi değerli okurlarımıza teşekkür ederiz, Harun bey.

 • Harun M. 09.Ağu.2012 Link to comment

  Teşekkürler, bir haftadır hiç sorun yaşamadım, sürekli mesaj geliyor. Android dünyasını takip etmek için çok güzel bir blog,

  Emeği geçen herkese teşekkürler.

 • Teşekkürler Harun bey. Uygulamayı tekrar yüklemeyi denediniz mi acaba?

 • uygulama bence güzel ama hergün bi defa uygulamayı acmazsam sanki blog entry mesajları gelmiyor, sürekli markette ya da androidpitte dolaşan biri degilim ama blog entry mesajları geldiğinde okumak hoşuma gidiyor ve 2 gündür ilkkez bugün androitpit açınca blog entry mesajı geldi

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!