This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
6 Shares No comments

AndroidPIT haftanın öne çıkan haberleri

Sony’nin sessiz sedasız Xperia Z4’ü tanıtması, LG’nin zaten her gün yeni bir özelliği sızarak sağ olsun hiç tanıtıma bile gerek kalmayan amiral gemisi derken bir haftayı daha geride bıraktık. İşte haftanın öne çıkan haberleri..

androidpit hr logo
© Fonpit AG

Sony, Xperia Z4'ü tanıttı

Sony Mobile resmi olarak Xperia Z4’ü sessiz sedasız bir şekilde Japonya'da tanıttı. 5.2 inç ekrana sahip olacak Sony’nin yeni amiral gemisinin ekranı da 1080 x 1920 çözünürlüğünde. Cihaz 64 bit octa-core Snapdragon 810 ile çalışacak ve 3 GB RAM'e sahip olacak.

xperiaz4
© sony

Sony daha etkileyici bir Xperia Z4 için neler yapmalıydı?

Tamam, Sony’i marka olarak seviyoruz bunu saklamayacağız. Fakat bu işler sevgiyle olmuyor, özellikle de karşında Samsung Galaxy S6 ve Galaxy S6 Edge gibi rakiplerin varken. Adamlar ekranı bükerken sen bazı şeylerde fazla ısrarcı olunca işte o noktada etkileyiciliğini kaybediyorsun. Sony de sanki piyasa lideriymiş sanki telefonları kapış kapış gidiyormuş gibi ne tasarımından ne arayüzünden taviz vermemiş. 

Xperia Z4 Compact ve Z4 Ultra geliyor mu?

Sony’nin Xperia Z4’ü tanıtmasıyla beraber beklenti Xperia Z4 Compact ve Z4 Ultra cihazlarına kaydı. Yeni amiral gemisi ekibinin diğer üyeleriyle de yakında tanışabilecek miyiz acaba? Cevabı; evet!

androidpit sony xperia z4 z ultra news
© soji.com.tw

Asus ZenFone 2'ye bir de böyle bakın

Yeni çıkan cihazlar için yapılan videolara alışığız bunu Samsung’da bolca yapar ama genelde bu videolar birkaç dakikayı geçmez. Zaten insanların dikkatleri de 2 dakikadan sonra dağılmaya başlıyor. Asus ise farklı bir yol izleyerek ZenFone 2 cihazını 10 dakikalık bir video ile tanıtmış.

asus zenfone 2 ze551ml image 01
 © ASUS

Asus ZenFone 2’nin 4GB RAM ile yapabilecekleri

Aslında resmi olarak Ocak ayında tanıtılan ama izledikleri ilginç pazar stratejisi yüzünden henüz doğru düzgün ülkemize gelmeyen Asus ZenFone’un bekleyeni oldukça fazla. Dünyanın ilk 4GB RAM’e sahip telefonu olan cihaz özellikle multi-tasking konusunda şov yapıyor.  

LG G4 arayüzünün yeni özellikleri (UX 4.0)

LG, G4’te yüklü olarak gelecek arayüzü UX 4.0’ı tanıtalı bir hayli zaman geçse de bu hala onunla ilgili her şeyi gördüğümüz anlamına gelmiyor. Bunun farkında olan LG yayınladığı bir video ile UX 4.0 arayüzünden alan yeniliklere daha yakından bakmamızı sağlıyor.

lg g4 camera
© LG

LG G4, F 1.8 lensi ile kusursuz çekimler!

LG G4'ün tanıtılmasına sadece 4 gün kaldı. 29 Nisan günü görücüye çıkacak olan LG yeni amiral gemisi G4'ün kamerasından oldukça emin. LG G4, F 1.8 lensi ile kusursuz çekimler yapmanız artık mümkün.

Yaklaşık 100 milyon adet iPhone ve iPad bu özelliği kaybedecek

iPhone ve iPad cihazların oldukça fazla sattığı ortada, kimine göre hakkettiklerinin çok üzerinde rakamlarda… İşte bu cihazlarda eski olanları ve iOS 7’ye güncellenemeyen iPhone, iPad ve hatta iPodlar Google’ın YouTube güncellemesi sonrasında YouTube desteğini kaybedecekler. Aynı zamanda Apple TV ilk ve ikinci nesillerinden de Google'ın YouTube desteği çekilecek.

AndroidPIT Özel Röportajı: Spotify Almanya Direktörü Stefan Zilch

Berlin’deki Appsworld 2015 Konferansı sonrası Spotify Almanya Direktörü Stefan Zilch ile röportaj gerçekleştirme şansı buldum. İşte Spotify’ın Android üzerindeki geleceği ve planları.

androidpit stefan zilch interview spotify 2
 © Spotify

500 TL'ye alınabilecek en iyi 3 akıllı telefon

Bütçeler her zaman 1000-2000 tl arasından gidip gelmiyor. Fakat bu çok da can sıkıcı bir durum değil çünkü yeterli bir pazar araştırmasıyla uygun fiyata kaliteli cihazlar bulmak mümkün. Biz de sizin için 500 TL bütçe ile alabileceğiniz 3 kaliteli akıllı telefonu belirledik. Bu cihazların fiyat-performans oranları sizi gerçekten şaşırtabilecek düzeyde...

galaxy s3 mini
 © AndroidPIT

Herkese iyi pazarlar!

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!