This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

AndroidPIT Samsung'un En Yeni Ses Sistemleriyle Tanıştı

Dün Berlin'de Samsung tarafından düzenlenen bir organizasyona AndroidPIT ekibi olarak katılma şansını yakaladık. Samsung'un yeni ürünlerinin de tanıtıldığı etkinlikte firmanın piyasaya sürmek üzere olduğu akıllı cihazlarla entegre çalışan yeni sistemlerini görme ve de derinlemesine olamasa da deneme şansımız oldu.

Sizlere yüzeysel olarak tanıtacağımız ilk sistemin adı DA-550. Bu model tüm sistemler içerisindeki en küçük olanı. Ses sistemi Android telefonlar ve de Galaxy Tabletlerin yanında iOS cihazlarına da hizmet verebiliyor. ST amplifikasyona sahip iki kanallı hoplarlöre sahip cihaz 2 adet 5W RMS ile çalışıyor.WAV, MP3 ve de WMA formatlarıyla uyumlu çalışan bu sisteme aynı zamanda Bluetooth 3.0 ile bağlanmak mümkün. Ayrıca bu ürün tüm Galaxy ürünleri ile kablosuz bağlantıya geçme özeliğine sahip. Yakın gelecekte Türkiye teknoloji piyasasına girmesi muhtemel olan bu ürünün Avrupa'daki satış fiyatının 169.99 EUR olacağı bilgisini edindik.

 

Sıradaki ürünümüz olan DA-E650 yukarıda tanıttığımız DA-550'nin ortanca ağabeyi. Hizmet verdiği ürün yelpazesi aynen yukarıda sayıldığı gibi. İOS temelli cihazlarda gayet bu canavar sistemden faydalanabilmekteler. Bu sefer 5W yerine 20W'lik iki adet hoparlörümüz var. Diğer ekstra özellikler ise aynen yukarıda sayılmış olduğu gibi sıralanmakta. Bu üründe siyah ve ceviz rengi olmak üzere iki farklı renk seçeneği mevcut. Bu ürünün fiyatının ise 229.99 EUR olacağı yönünde bilgi aldık.

 

Sıradaki ürünümüz ise fiberglas kaplamalı DA-E660 ürünü var. Yukarıda hakkında kısaca bahsetmiş olduğumuz DA-E650 sistemi ile bu model arasındaki en öne çıkan fark ise bu ses sisteminin sadece Android ve Samsung Galaxy ürünleriyle entegre olarak çalışması.


DA-E670 ise ürün yelpazesinin sıradaki ürünü. Bu ürün her anlamda yukarıda bahsi geçen oval hatlı tasarıma sahip ürünlerden farklılaşıyor. Bu ses sistemi Android telefonlar ve de Galaxy Tabletlerin yanında iOS cihazlarına da hizmet verebiliyor. ST amplifikasyona sahip iki kanallı hoplarlöre sahip cihaz 2 adet 20W RMS ile çalışıyor.WAV, MP3 ve de WMA formatlarıyla uyumlu çalışan bu sisteme aynı zamanda Bluetooth 3.0 ile bağlanmak mümkün. Ayrıca bu ürün tüm Galaxy ürünleri ile kablosuz bağlantıya geçme özeliğine sahip. Bu kategorininen piyasadaki en ağır toplarından olmasına kesin gözle bakılan bu ürünün Avrupa satış fiyatının 349.99 EUR olacağı bilgisini almış bulunuyoruz.

 

Bu arada katıldığımız etkinlikte görüşme fırsatı yakaladığımız Samsung'un Pazarlama müdürü Sang Won Byun ile ilgili cihazlar üzerine konuştuk. Kendisine Apple'ın neden bu tip ürünlerle tüketici karşısına çıkmadığı sorusuna Bay Byun'un verdiği cevap şu şekildeydi:

'Samsung'da bizler ürettiğimiz teknolojinin herkese yönelik olmasını amaçlıyoruz. Bu bağlamda bizim ürettiğimiz ürünlerin sadece Samsung ürünleriyle entegre olmaması gerektiğini düşünüyor ve de stratejilerimizi daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşma amacına paralel oluşturuyoruz.'


Bu arada akıllı cihazlara yönelik olarak üretilen ses sistemi konseptinin bu kadar ileriye götürülmüş ve de ürün çeşitlendirmesinin bu derece geniş bir düzeye gelmiş olmasını canlı olarak görmek gerçekten değişik bir tecrübeydi.

Umarız bu mükemmel ürünlerin Türk kullanıcılarıyla buluşturulması çok uzun bir zaman almaz.

Konu hakkındaki düşünelerinizi bizimle çekinmeden paylaşabilirsiniz.

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!