This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Son günlerde siz değerli okurlarımızdan AndroidPIT Uygulama Merkezi hakkındaki soruların giderek arttığını gözlemledik. Öncelikle gösterilen yüksek ilgi karşısında çok memnun olduğumuzu belirtelim. Bu bağlamda sizlerin AndroidPIT Uygulama Merkezi tecrübesini daha yukarıya çekebilmek adına AndroidPIT Uygulama Merkezi kurulumunu görseller ile destekleyerek adım adım anlatmaya karar verdik.

Derin bir nefes alarak yazımıza başlıyoruz:

İlk adım olarak akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden www.androidpit.com.tr sitemize girmeniz gerekiyor. Karşınızda çıkacak ilk görüntünün aşağıdaki gibi olması lazım (Bütün resimleri büyütmek için üzerine tıklayınız):

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Yukarıda işaretlendiği üzere “Uygulama Merkezi’ni yükle” tuşuna bastığınızda uygulama cihazınıza indirilecektir. Uygulamayı kurmadan önce, cihazınızın ayarlarında, güvenlik bölümünde alt tarafta göründüğü gibi “Bilinmeyen Kaynaklar” sekmesini onaylamanız lazım. (Dikkat: AndroidPIT güvenilirdir. Bu her site için geçerli değildir ve bu yüzden AndroidPIT Uygualama Merkezi veya Play Store vs. dışında indirdiğiniz uygulamalara dikkat etmenizi öneririz!)
 

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Ayarları değiştirdikten sonra, uygulamayı kurmaya başlayabilirsiniz.Kurulım aşamasında karşınıza ilk olarak alttaki ekran çıkacak ve bu ekranı görüntüledikten sonra “Yükle” tuşuna basmanız gerekecek.

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Uygulama Merkezini yükledikten sonra, karşınızda alttaki görüntünün oluşması lazım. Burada sitemizden tanıdığınız bölümlere erişmeniz mümkün. Üst tarafta Uygulamalar, Testler, Blog ve Forum sekmeleri bulunurken, alt tarafta ise uygulamaların alt bölümleri seçmeniz mümkün.

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Ayrıca uygulamanın dil ayarlarında eğer Türkçe seçiliı değilse içerik dilini ve diğer ayarları değiştirmeniz mümkün. Bu ayarlardan biri misal olarak para birimi. Bunu Avro veya Dolar olarak değiştirmenizi öneririz. Yoksa benim gibi 4760 KRW görüntülenen bir fiyata şaşkın şaşkın bakabilirsiniz.

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Uygulama Merkezini başarıyla kurduktan ve kişisel tercihlerinize göre ayarladıktan sonra, bu uygulamanın özelliklerine kısa olarak bir göz atalım. Alt tarafta bulunan “Benim Uygulamalarım” bölümünde Google hesabınız ile daha önce indirdiğiniz uygulamalara bakabilir ve ayrıca da güncelleyebilirsiniz. Böylelikle yeni bir cihaz kullanmak isterseniz, uygulamaları teker teker indirmenize gerek kalmadan ve tek tuşla “eski” uygulamalarınıza kavuşmanız mümkün olacak.

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Tabi ki internet sitemizden tanıdığınız diğer bölümler de uygulama içerisinde yer almakta. İlk olarak testlere bir bakalım.Yukarıdaki ekran görüntüsünde de görüleceği üzere Uygulama Merkezi üzerinde aynen sitemizde olduğu gibi ilgilendiğiniz uygulamaları bulmanızı kolaylaştıracak bir önizlenim seçeneği bulunmakta.

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Geçelim seçilen rastgele seçilmiş bir blog girişinin büyütülmüş görüntüsüne.

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Ve uygulamanın güzel yönü, uygulamayı kapatmadığınız sürece (geri tuşuna basınca size kapatmak istediğinizi soracak; Home tuşuna bastığınızda ise uygulama arka planda çalışmaya devam ediyor olacak), yeni test raporlarının ve blog girişlerinin bildirim çubuğunda gösterilmesi.

 

(Büyütmek için resimin üzerine tıklayınız)

Yukarıdaki adımları takip ettikten sonra AndroidPIT Uygulama Merkezi’ni telefonunuza kurmuş olacak ve de sistemimiz üzerindeki uygulamalara doğrudan ve de kolay bir erişim sağlamış olacaksınız. Hepinize AndroidPIT üzerinde iyi eğlenceler dileyerek yazımızı sonlandırırken sizlerden bu konuda gelebilecek her soruya support@androidpit.com.tr üzerinden cevap verilebileceğini tekrarlamak istiyoruz.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!