This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 2 comments

Angry Birds Soda: Coca Cola ve Pepsi'yi Solladı

Angry Birds artık sadece bir oyun olmanın ötesinde dünya çapında büyük bir fenomen haline geldi. Bu durumun en güncel ve en renkli örneklerinden bir tanesine soğuk Kuzey Avrupa'nın zengin ülkesi Finlandiya' da görülüyor. Angry Birds oyununun anavatanı olan Finlandiya'nın Meşrubat Pazarı'nda satılmakta olan Angry Birds Limonatası Fin halkı arasında dünyanın içecek devleri Coca Cola ve Pepsi'den daha popüler oldu.

Finlandiya'da kutu formatında satılan Angry Birds İçeceği

Yukarıdaki ifotoğraftada görebileceğiniz Angry Birds markalı ve 'Angry Birds Soda' isimli limonatanın tadının Coca Cola ve Pepsi'ye kıyasla ne derece iyi olabileceği hakkında hiç bir fikrim yok. Fakat bu ürünün başarısında dikkatinizi çekmek istediğim bir nokta var o da Angry Birds'ün yapımcı firması olan Rovio'nun Finlandiya orijinli olduğu. Yani Fin tüketiciler kendi ülkelerinden çıkıp tüm dünyayı sallayan Angry Birds'ü bir milli figür olarak kabullenmiş olabilirler.

Bu arada Angry Birds Soda'nın tadı hakkında bizlere biraz olsun fikir verebilecek bir açıklama thenextweb isimli web sayfası üzerinde yer aldı. Bu açıklamayı aynen çeviriyorum:

''Angry Birds Soda'nın tadı biraz Lilt'e (ayrıntılı açıklama aşağıda) benziyor fakat şeker seviyesi çok daha düşük. Ayrıca içecek içerisinde elma bileşenlerinin de olduğunu düşünüyorum''

Bu arada yukarıdaki cümle içerisinde adı geçen 'Lilt' içeceği hakkında Wikipedia'da yazılanların özeti işe şu şekilde:

''Lilt, Coca Cola firması tarafından ürertilen bir markadır. Bu içecek İngiltere, İrlanda, Şeyseller Cumhuriyeti ve Cebelitarık ülke ve bölgelerinde satılmaktadır''

Lilt içeceğinin içerisinde mango,mandalina muz ve greyfurt meyvelerinin bir karışımı bulunmaktadır.

Angry Birds çılgınlığının son halkası olan bu içeceğin bence Türkiye'ye gelme ihtimali oldukça az, fakat öte yandan günün birinde bu içeceği Berlin'deki konsept marketlerin birisinin raflarında görürsem pek şaşırmam.

 

Fotoğraf: thenextweb.com

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!