This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Angry Birds Star Wars 2 Geliyor

Dünyanın gelmiş geçmiş en popüler oyunlarından biri olan Angry Birds'in Kasım ayında çıkarmış olduğu Star Wars temalı oyununun devamı 19 Eylül'de piyasaya çıkıyor.

Angry Birds Star Wars 2
Öfkeli kuşlar bu kez Yıldız Savaşları âleminde! / © Rovio Entertainment  

Finlandiya'da Rovio Entertainment adlı şirket tarafından üretildikten sonra dünyanın en popüler mobil oyunlardan biri haline gelen ve ülkemizde de milyonlarca hayranı bulunan Angry Birds'ün Star Wars temalı ikinci varyasyonu olan Angry Birds Star Wars 2, Eylül ayında piyasaya çıkacak. Geçtiğimiz Kasım ayında çıkan Star Wars / Yıldız Savaşları temalı Angry Birds oyununun devamı olarak tasarlanan ABSW2'nin 30'un üzerinde karakterle geleceği söyleniyor. Şirket henüz oyunun hangi platformlar için uygun olacağını açıklamamış olsa da, en azından Android ve iOS versiyonlarının Eylül ayında indirmeye hazır olması bekleniyor. Muhtemelen Windows Phone 8 versiyonu da aynı anda piyasaya çıkacaktır.

Daha da ilginç olan, bu yeni Angry Birds'ün getirdiği “telepod” adı verilen yenilik. Hasbro tarafından üretilen ve “telepod” adı verilen bu küçük oyuncak, oyundaki karakterlerinden birini andıran ve oyunu oynarken kullanabileceğiniz bir alet olarak tasarlanmış.

Engadget'ın haberine göre, Rovio Entertainment'ın pazarlama bölümünden Philip Hickey, akıllı telefon ya da tabletin içindeki kameranın cihazın hareketlerini okuyup kaydettiğini ve oyun içinde uyguladığını belirtiyor. Ancak bu aynı zamanda Angry Birds Star Wars 2'nin konsol versiyonlarında bu özelliğin kullanılamayacağı anlamına da geliyor. Hickey ayrıca, telepod oyuncaklarının da 19 Eylül'de oyunla birlikte satışa çıkacağını ve şirketin Angry Birds'in önceki versiyonlarını da telepodla uyumlu hale getirme planlarının olduğunu söylüyor.

Angry Birds Star Wars 2'yi ve “telepod”un nasıl çalıştığını merak ediyorsanız, sizi Rovio'nun oyun için çıkardığı resmi tanıtım videosuna alalım.

Kaynak: Engadget

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!