This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Anket] Ayda 200 MB Mobil İnternet Yeterli Mi?

Almanya'nın ana Telekom firması için istatistiki araştırma görevini üstlenen VATM isimli araştırma firması tarafından gerçekleştirilen kapsamlı bir araştırmada ortalama bir akıllı telefon kullanıcısı için aylık 200 MB data kullanımının yeterli olduğu sonucuna varıldı. Peki ama sizce gerçekten de bu rakam gerçekçi mi?

Datenverbrauch 2

Başta Facebook ve Twitter başta olmak üzere sosyal medya, üzerine WhatsApp, Skype  ve Google Hangout mesajlaşma uygulamaları ve oldukça tedbirli bir şekilde izlenen youtube videoları ve kullanıcı tercihine göre değişen uygulamalar...Bütün bunları yaklaşık olarak 200 MB'lık bir data ile yapabilmek gerçekten de mümkün mü? Şahsen ben aylık 1 GB'lık datayı ancak ucu ucuna yettirebiliyorum. 

2012 yılının verileri baz alınarak oluşturulmuş olan bu araştımanın sonuçları kanımca gerçekten pek de gerçekçi değil. Bu noktada ortalama bir mobil cihaz kullanıcısının ayda ortalama ne kadar data kullandığını bulmamıza yardımcı olacak anketimize katılmanızdan mutluluk duyarız. 

Ayda Ortalama Olarak Ne Kadar Mobil İnternet Datası Kullanıyorsunuz_
View results

 

Vasıtasıyla Caschys Blog Kaynak: Telefónica

4 comments

Yeni yorum yaz:
  • 300 mb, bile yetmiyor. yarısı zaten what's app'la gidiyor

  • Yetmez.Bana 2gb olani anca yetiyor.Bn bu yuzden sinirsiz internet kullaniyorum.Telefona bir oyun indirsen 50-60mb internet gidiyor.Almanlarin internetle pek alakasi yok bnce :)

  • Araz 17.May.2013 Link to comment

    11-17 Mayıs - Yaklaşık 594 MB kullanıldı :) Şimdi baktım. Yetmiyo be abi :D

  • Android bir telefonun araa en az 1gb bi oyun zaten 31 mb vb.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!