This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

[Anket] İlk Cep Telefonunuz Hangisiydi?

Size de bazen akıllı telefonlar uzun zamandır hayatımızın içindeymiş gibi geliyor mu? Oysa bu dokunmatik ekranlı, mucizevi mini bilgisayarlın hayatımıza girişi çok da eski değil. Bundan önce hepimiz takozu andıran, kavgada kullanılsa cinayet silahı yerine geçecek, kimileri insanın cebine ekstradan 1 kilo yük ekleyen o ilkel telefonları kullanıyorduk. (Gerçi, haklarını yemeyelim, can yoldaşım Nokia 1100'ı iki hafta boyunca şarj etmeden kullandığımı hatırlarım. Akıllı telefonların hepsi kurban olsun onun şarj gücüne.)

erstes handy
İşte gerçek bir klasik: Rahat uyu Nokia 3310! / © Holly and Mc/flickr.com/AndroidPIT

AndroidPIT ofisinde dünyanın dört bir yanından gelen editörlerle konuşurken, ilk cep telefonlarımızın hakikaten eğlenceli bir sohbet konusu olduğunu fark ettik. Telefonlar anılara, anılar şakalara, şakalar da yerini teknolojinin nasıl böyle hızlı geliştiğine dair derin düşüncelere bıraktı.

Ericsson henüz Sony'yle birleşmeden önce meşhur olan o Allahlık Ericsson'ları anımsadık, Nokia'nın irice bir uskumruyu andıran ama tank gibi dayanıklı çıkan 5610 modelini yâd ettik, ilk çıkan Alcatel marka telefonların 45 numara erkek ayakkabasına sığıp sığmayacağına dair ateşli tartışmalara giriştik.  

Sony CMC J5
CMD-J5'den Xperia'ya yol uzun... / © Sony

Yalan yok, ben ilk cep telefonumu hayli geç edindim ve o eski klasikleri ıskaladım. Benimki, özellikle muhteşem bataryası ve dayanıklı kasasıyla aklımı alan Nokia 1100'dı. Peki ya sizinki?

Yaşım ortaya çıkacak diye korkmayın, hayatınızda sahip olduğunuz ilk cep telefonunu siz de bizimle paylaşın. Sağlamcı bir Nokia düşkünü müsünüz, yoksa ucuza kaçan bir Sagem'ci mi çıksın ortaya.

Söz sizin...  

İlk cep telefonunuz hangi markaydı?
View results

3 comments

Yeni yorum yaz:
  •   7
    Garez 17.Eyl.2013 Link to comment

    NOKIA 3310 sapace impact isimli oyun için almıştım... :) ERICSSON A1018s, ALCATEL one touch easy bile almıştım alık kardeşim bozdu...

  • Araz 16.Haz.2013 Link to comment

    Ama, Samsung'u, Panasonic'i göremiyorum :/ Neyse, benim ilk telefonum 2008 yılında Sony Ericsson K750 olmuştu. Çok seviyodum be telefonumu :) Bu ülke için 5 yıl öncesinde 2 megapiksel kameralı cep telefonu nimet gibi bi şeydi :P Ses kalitesi iyiydi ama.

  • Selam , benimki muhteşem ericsoon du.688

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!