This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 9 comments

Haftanın anketi: MWC 2014'de tanıtılan en iyi akıllı telefon hangisiydi?

Barselona'da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi başta iki dev firmanın amiral gemisi telefonları Samsung Galaxy S5 ve Sony Xperia Z2 olmak üzere birçok yeni akıllı telefonun tanıtımına sahne oldu. Etkinliğin sona erdiği bu günlerde sizin için yakında hayatımıza girecek olan bu yeni cihazları derledik ve en iyisini seçme işini AndroidPIT okurlarına bıraktık. 

encuesta
© AndroidPIT
Sizce MWC 2014'de tanıtılan telefonlar arasında en iyisi hangisi?
View results

Huawei

Fuara hızlı bir giriş yapan Huawei, Ascend G6 ile ilk bombayı patlatan firma oldu.  Huawei bunun dışında telefon ve tabletler tanıttı ama asıl ilgi çeken cihaz Ascend serisinin iddialı yeni ürünü G6 oldu. Huawei'nin tanıttığı ürünleri ayrıntılı olarak görmek için tıklayın.

huawei ascend g6
Ascend G6. / © Huawei.

Sony

MWC'ye en iyi hazırlanan firmalardan biri hiç kuşkusuz Japon üretici Sony oldu. Sony, başka ürünlerin yanısıra yeni amiral gemisi telefonu Xperia Z2 ile dikkat çekti. Ayrıntılı incelemesini sitemizde okuyabileceğiniz cihaz muhtemelen 2014 yılının en iyi telefonlarından biri olarak anılacak. 

Sony Xperia Z2 1
Sony Xperia Z2. / © AndroidPIT

Yotaphone

Android dünyasında risk almayan büyük üreticiler kadar, yenilik peşinde koşan küçük firmalar da var. Rus devletinin desteğini almış olan Yotaphone da bunlardan biri. Şirketin fuarda görücüye çıkardığı Yota 2, dünyanın arkalı-önlü çift ekrana sahip ilk akıllı telefon olarak dikkat çekti. 

YotaPhone 2 02
Yota2 ilginç bir telefon. / © Yota Devices

Nokia'nın Android telefonları

Ve uzun zamandır beklenen Android işletim sistemli Nokia telefonlar da Barselona'daki fuarda ilk kez görücüye çıktı. Peki Nokia'nın Androidli cihazları Nokia X, Nokia X+ ve Nokia XL sizi ikna edebildi mi?

Nokia x stack
İşte Android'le çalışan ilk Nokialar. / © Nokia

Galaxy S5

Yalnızca fuarın değil teknoloji dünyasının en büyük merakla beklenen tanıtımı elbette Samsung'un yeni amiral gemisi Galaxy S5'le ilgili olanıydı. Gerçi S5 birçok tüketicinin beklentilerini karşılamadı ama yine de kimileri tarafından kongrede tanıtılan en iyi akıllı telefon olarak görülebilir. S5'le ilgili ayrıntılı incelememiz ve karşılaştırma yazıları için S5 donanım sayfamıza göz atabilirsiniz

galaxy s5 watermark 6
Galaxy S5. / © AndroidPIT

LG

Geçtiğimiz yıl G2 modeliyle sükse yapan ve ülkemizde de hatırı sayılır bir satış oranı yakalayan LG, Barselona'da ise popüler modelinin mini versiyonu olan LG G2 Mini'yi tanıttı.  

lg g2 mini watermark 3
LG G2 Mini. / © AndroidPIT

Ve diğerleri

Bu markaların yanısıra fuarda Alcatel'in tanıttığı One Touch Idol 2S, Acer'a ait Liquid E3 ve Wiko Highway gibi modeller de dikkat çektiyse de bu cihazların Türkiye'de satışa çıkıp çıkmayacağı belli olmadığı için anketimizde dahil etmedik. 

idol2minis
Alcatel One Touch Idol 2S. / © Alcatel.

9 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!