This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Anket: Peki siz Samsung Galaxy S5 ile ilgili ne düşünüyorsunuz?

Aylarca konuşuldu, tartışıldı ve üzerine sayısız spekülasyon yapıldı. 24 Şubat gelip çattığındaysa heyecanla beklenen cihaz Galaxy S5 tüm dünyaya tanıtıldı. Haliyle bu tanıtım yanında tartışmaları da getirdi. Hala üzerine çok konuşuluyor ve görünen o ki bir süre daha böyle gidecek. Şimdi size soruyoruz: Peki siz Samsung Galaxy S5 ile ilgili ne düşünüyorsunuz? 

galaxy s5 press
© Samsung Mobile

Ankete geçmeden önce bakalım geçtiğimiz son birkaç günde Galaxy S5 ile ilgili neler yazılıp çizilmiş. 

[İlk İnceleme ve Video] Samsung Galaxy S5

Samsung, beklentileri boşa çıkarmayarak yeni amiral gemisi Galaxy S5’i Barselona’da düzenlenen MWC etkinliğinde resmen duyurdu. Yılın en heyecanla beklenen cihazı parmak izi okuyucu, çok daha iyi bir kamera ve su geçirmez kasayla piyasaya çıkacak. Galaxy S5’in sürprizlerinden biri cihaza entegre edilen nabız-ölçer olurken, cihazın yeni kullanıcı arayüzü de iOS 7’nin “yayvan tasarım” anlayışını andırıyor.

galaxy s5 watermark 18
© AndroidPIT

Galaxy S5'in piyasaya çıkış tarihi ve octa-core versiyonu

Galaxy S5, 11 Nisan tarihinden başlayarak 150 ülkede satışa sunulacak. Öncelik elbette dünyanın büyük operatörlerinde. Bunlar arasında Sprint, AT&T ve T-Mobile var, Verizon’dan ise henüz bir ses yok. Avrupa’da da Vodafone telefonu getirecek.

Galaxy S5 hafızasının ne kadarını kullanabiliyoruz?

Galaxy S5 birçok yeni ve ileri özellikler içerirken diğer bir yandan da hafıza problemiyle yüzleşecek gibi görünüyor çünkü sistem dosyaları gerçekten de çok yer tutuyor. Öyle ki S5’in 16 GB versiyonunda kullanıcı için sadece 7,8 GB alan mevcut. Bu da haliyle 16 GB hafızaya sahip bir telefon aldığını düşünen biri için biraz hayal kırıklığına yol açıyor. 

galaxy s5 watermark 24
© AndroidPIT

Samsung Galaxy S5: Büyük bir hayal kırıklığı mı?

Aylardır çıkan onca dedikodunun ardından Samsung nihayet 2014 yılına damgasını vuracak olan Galaxy S5'i resmen tanıttı. Cihazda parmak izi okuyucu, nabız-ölçer ya da gerçek zamanlı HDR teknolojisi gibi birçok sürpriz özellik bulunsa da, S5 genel olarak beklentileri pek karşılaşmamış görünüyor. Galaxy S5'i sekiz dilde yayın yapan AndroidPIT'in uzman yazarlarına sorduk. 

Peki siz Samsung Galaxy S5 ile ilgili ne düşünüyorsunuz?
View results

 

12 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!