This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

QHD yani Quad HD. Anlamına gelince, 720p HD çözünürlükteki ekranların 4 katı daha fazla piksele sahip olan ekran çözünürlüğü. Galaxy S5 ya da Xperia Z2 gibi kaliteli ve güncel cihazlar Full HD çözünürlüğe sahip zaten. Diğer bir deyişle 2K ekranlar olarak anılan bu teknolojiyle LG G3’te karşılaşıyoruz. 

encuesta
© AndroidPIT

Bir sonraki adım 4K olacak. Peki bu derecede çözünürlüğe sahip bir ekran gerekli mi? Gözlerimiz farkı zaten görmüyor o zaman daha fazla pil tüketen bir teknolojiyi kullanmamızın anlamı ne? Birçok insan bu soruyu sorarken elbette diğerleri de fazla teknoloji göz çıkarmaz diyor. Peki sizin görüşünüz nedir?

androidpit lg g3 2k vs full hd
@ AndroidPIT
4K shutterstock 177223649
Farkı göreniniz var mı? © 4KTV / Shutterstock
Sizce QHD ne kadar gerekli?
View results

 

6 comments

Yeni yorum yaz:
  •   9

    Ben gözün algılama sınırı 1080p dir demedim, 1080p gibi görünüyor dedim. Düzgün okuyun da öyle cevap atın

  • Algı kapasitesini bilmiyorum lakin 4k televizyonları görünce kesinlikle telefonlarında bu özellikte olmasını yeğlerim.

  • gözün algılama derecesi sadece 1080p ile kısıtlı değil bunu bilin de konuşun

  •   9

    Bence de gereksiz. Ki gözün algılayamadığı birşey için fazladan para vermek de bir değişik para israf türüne girmekte kanımca. 1080p gayet yeterli ve algılama sınırı da bu gibi görünüyor. G3 ü satışa sunulunca inceleyeceğim ama genel kanaat gözü çok yorduğu ve arayüz takılmalarının olduğu yönünde. Arayüz takılması çözülse bile gözü yorması kolay çözülebilecek bir sorun değil. Zaten telefonlara FHD geleli çok uzun bir zaman olmadı ve bu kadar kısa sürede QHD nin telefonlara girmesi teknoloji açlığının ve dolayısıyla maymungözlülüğün bariz bir göstergesidir.

  • Lg g3'de gördük ki qhd ekran arayüzü çok yoruyor ve telefon menü geçişlerinde takılıyor ki amiral gemisi bir telefondan bahsediyoruz. Bu yüzden ekranlarda full hd den öteye gitmek şu sıralar çok gereksiz.

  • Bence S4 ve z1 yeterince ideal cihazlar gerisi para tuzağı bende I9505 var 10 numara 5 yıldız

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!