This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple'a Göre Android Cihaz Satın Almamızın Sebebi Mobil Operatörümüz

Bugün Samsung tarafından da yayınlanan Apple’ın kendisinin yürütmüş olduğu bir araştırma ortaya çıktı. Bu araştırmaya göre Android akıllı telefon seçmenizdeki temel etken mobil operatörünüze olan sadakatiniz. Araştırmada Apple 2010’da tüketicilere neden Android cihaz satın aldıklarını sordu. En az verilen cevap ise (inanın veya inanmayın) Android tutkunlarının en son teknolojiyi istemeleri.

Yine en az cevaplanan şıklardan biri ise insanların Android’lerini adım-adım GPS navigasyonu olarak kullanmak istemeleri. Bu da Apple’ın haritalarında (ki bu da Google Maps tarafından geliştirilmiş bir versiyon) adım-adım navigasyon sistemini entegre etmemiş olmasının sebebi gibi gözüküyor. Yine en az sayıda verilen cevaplardan biri de “insanların en yeni ve en harika akıllı telefonu istemeleri”.

Verilen cevaplarda yukarıya doğru çıktığınızda tüketicilerin Andorid cihazları satın almalarının nedenleri arasında “halihazırda internet sağlayıcılarında kalmak istemeleri” cevabı var. Bu cevap %48’lik bir topluluğu teşkil ediyor.

• Halihazırdaki internet sağlayıcısında kalmak: 48%
• Google markasına güven: 36%
• Daha büyük ekran tercihi: 30%
• Uygulamalar için Android market tercihi (Gmail, Google Docs, Google-Voice): 27%
• Google hizmetlerine daha iyi erişim: 26%
• En yeni ve en harika akıllı telefona sahip olmak: 26%
• Adım-adım GPS navigasyonuna sahip olmak: 25%
• En son teknolojiye sahip olmak: 25%


Google markasına güven %36’lık oranla ikinciliği alırken, %30’luk bir kesim daha büyük bir ekran istedikleri için Android cihazlarını tercih ettiğini bildirdi. Tabii aklınızda bulundurmanız gereken şey ise bu araştırmanın Apple tarafından 2010 senesinde yapılmış olduğu (Orijinal iPhone 2007’de piyasaya sunuldu). İlk Verizone iPhone ise ancak 2011’den sonra piyasaya giriş yaptı (ki bu da AT&T olmayan ilk iPhone demek). Burdan nasıl bir çıkarım yapılır, gerisi size kalmış.

Ya siz Android'i en çok hangi sebepten ötürü tercih ettiniz?

Kaynak: CNET

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!