This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple'ın en büyük rakiplerinden Samsung, aynı zamanda şirketin tedarikçilerinden birisi durumunda. A9 işlemcilerinin üretiminin tamamını koreli şirketin üstleneceği iddia ediliyor.

samsmm 1418554206
Samsung 

Apple ile Samsung'un mobil alandaki rekabeti tüm hızıyla sürüyor. Birbirine rakip modeller, pazar paylarını ve satışları artırmaya yönelik stratejiler, patent davaları derken iki şirketin tüm olup bitenin arka planındaki ticari ilişkileri de devam ediyor.

A9 üretimi Samsung'ta

Bilindiği gibi Samsung, Apple'ın iOS cihazlarında kullandığı A serisi işlemcilerin önemli tedarikçilerinden birisi. Yaz aylarında yaşanan ve burada sizlere aktardığımız gelişmeler, bu ticarei ilişkinin Apple'ın gelecek nesil iOS cihazlarında kullanacağı A9 işlemciler için de devam edeceği yönündeydi.
 

Tüm üretimi Samsung yapabilir

Korea's Electronic Times gazetesinin iddiasına göre, yaz aylarında kıvılcımları atılan anlaşma yolunda ilerliyor. Apple'ın 14nm FimFET teknolojili A9 işlemcilerinin tamamının Samsung tarafından üretilebileceği de yeni söylentiler arasında. Bu üretim için Samsung'un Birleşik Devletler'deki Austin tesislerinin uygun olduğu, ayrıca Kore'deki Giheung tesislerinin de bu türden işlemcileri üretebilecek kapasiyeye sahip oldu belirtiliyor. 

Siz bu ortaklık hakkında neler düşünüyorsunuz ?
 

Kaynak: Shiftdelete

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!