This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple'dan Android ve Samsung'a taş

Apple'ın pazarlama şefi Phil Schiller, Samsung'un heyecanla beklenen Galaxy S4 lansmanından bir gün önce rakiplerini ve halen eski versiyonları kullanımda olan Android işletim sistemini eleştirdi.  

Apple Android

 

Güney Koreli teknoloji devi Samsung yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S4'ün tanıtılacağı dev tören için hazırlanırken, en büyük rakibi Apple'ın üst düzey bir yöneticisinin beklenmedik eleştirilerine hedef oldu.

Bir zamanlar akıllı telefon pazarının tartışmasız lideriyken Samsung'un yaptığı büyük atılımla kendini ciddi bir yarışın içinde bulan Apple'ın pazarlama bölümü başkanı Schiller, Reuters'e yaptığı açıklamada, Android kullanıcılarının büyük çoğunluğunun halen eski versiyonları kullanmakta olduklarını söyleyerek bu verilerin bizzat Google'ın yaptığı araştırmalar sonucunda ortaya çıktığını belirtti.

Samsung'un yeni modelinin de güncellemeye ihtiyacı olan bir senelik bir işletim sistemiyle piyasaya çıkabileceğini söyleyen Schiller, “Kendi verilerine göre, Android kullanıcılarının sadece % 16'sı bir yıl önceki versiyonu kullanırken, % 50'den fazlasının telefonunda iki yıl önce çıkan yazılım bulunuyor,” diye konuştu.

"S4 sahipleri güncelleme bekleyecek"

Schiller ayrıca Android'in piyasada özel olarak biçimlendirilmiş versiyonu bulunduğuna dikkat çekerek bunun tüketiciler açısından sorun yaratabileceğini söyledi. Amerikalı yönetici en büyük rakipleri Samsung'a da yüklenerek, “Duyduğumuz göre bu hafta tanıtılacak olan Samsung Galaxy S4 de neredeyse bir yıllık bir işletim sistemi taşıyormuş. Müşteriler güncelleme için beklemek zorunda kalacaklar,” dedi.

Schiller son olarak Apple'ın kullandığı işletim sistemi iOS'u överek, iOS kullanıcılarının Android kullanıcılarına oranla cihazlarını daha sık kullandıklarını ve iOS kullanıcılarının yarıdan fazlasının cihazlarında yazılımın son versiyonunu bulundurduklarını ekledi.

Kaynak: Reuters

2 comments

Yeni yorum yaz:
  • apple'ın en sevdiğim özelliği iphone 3gs'ye kadar ios6 verildi ama android'de bazı markalar her güncelleme için yeni telefon çıkartıyorlar ve güncellemeler çok geç geliyor. bu sıkıntılı bir olay. merak ettiğim şey note2 android 6'yı görebilecek mi ?!?!?!

  • Araz 14.Mar.2013 Link to comment

    Bence o Schiller iPhone'u övsün daha iyi. Sonuçda Android bi telefon markasında değil, onlarca markada ve yüzlerce modelde kullanılıyor. Sorun Android'de değil, üreticilerde. Apple, Google'la uğraşmaktan vazgeç artık. Ha bi de arayüzü değiştirmeden, bi kaç özellik ekleyerek sürümü yükseltmek kahramanlık sayılıyosa......? Her yeni sürümde 200 yeni özellik söyleyen Apple. Nerde özellikler? İşletim sistemindeki açikları kapatmayı özellik olarak isimlendiriyorsan, benim sözüm burda biter!

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!