This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Apple Artık Hiçbir Ürününde Samsung Parçası Kullanmayacak!

Samsung ile Apple arasında bitmek bilmeyen patent anlaşmazlıklarına rağmen devam eden ve pek de dikkat çekmeyen bir ikili ticaret ilişkisi bulunmakta. Apple firmasının popüler iPad ve iPhone ürünlerinde Samsung tarafından üretilen bir çok parça kullanmakta. Fakat Apple Amerika’da Samsung’a karşı elde ettiği patent zaferinden sonra şimdi de Samsung’un sağladığı parça desteğini kesme kararı aldı. Apple ile Samsung arasındaki iş ilişkisinin rakamları gerçekten şaşırtıcı.

Apple ile Samsung arasındaki ticaretin Samsung’un toplam aktivitesi içerisindeki payı %9 gibi yüksek bir orana karşılık geliyor. Samsung’un Apple’a yaptığı donanım ihracatında öne çıkan parçalar hafıza çipleri ve ekranlar.

Apple, Amerikan pazarındaki ekmeğini kolay kolay kimse ile paylaşmayacağını resmi olarak kanıtladığı patent davasının olumlu sonucu sonrasında Samsung’a attığı tokattan sonra şimdi de Güney Koreli firma ile ticaretini keserek rakibine çelme takma peşinde.

Apple’ın hafıza çipleri için şimdiden Toshiba, Elpida ve Sk Hynix firmaları ile görüşme halinde olduğu kuliserde konuşuluyor.

Tahminimce Samsung da Amerika’da kaybettiği patent davası sonrasında Apple ile çalışmaya pek hevesli olmasa gerek. Bu anlamda iki firma arasındaki köprüler ikili ticaret de dahil olmak üzere her alanda yıkılmış olacak

Haber kaynakları: Reuters, Bloomberg
Fotoğraf Hakları: 360east.com
 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!