This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
4 Shares 6 comments

Apple "Yeter ben bu işi bırakıyorum" diyecek cinsten bir ceza aldı

Günümüz rekabetinde firmalar bir birleri ile erler meydanında atışır gibi atışmaya devam ederken, başlarını da belaya sokmaktan alıkoyamıyor.  Kapitalist sistemin öncüsü Apple, yine bir mahkeme kararı ile karşı karşıya kaldı. Sen satarsan 1 liralık malı 6 lirayı o zaman yediğinden çok ödemeyi kabul edeceksin.

son
Apple! / © son

Geçtiğimiz günlerde dünya gündemine bomba etkisi yaratan FBI ve Apple savaşını herkes bir yerlerden okumuştur. İlk defa Apple'ı haklı bulsam da bu yaptığı şeyi kesinlikle haklı bulacağım anlamına gelmez. ABD Anayasa Mahkemesi'ne yaptığı temyiz başvurusu reddedilen Apple, elektronik kitapların fiyatlarını gizlice yükseltmek ve rekabet kurullarını ihlal etmekten dolayı 450 milyon dolarcık bir ceza ile karşı karşıya kaldı.

Aslında bakıldığında Apple zaten bu tarz cezalar ödemeye alışık bir firma. Git gide bizlerinde alıştığı bir durum olmaya başlayan bu cezaların belli ki ardı sıra kesilmeyecek. Elektronik kitapların fiyatlarını yükseltmek için rekabet kurallarını ihlal eden  Apple, 400 milyon doları elektronik kitaplara fazla ücret ödeyen müşterilere, 20 milyon doları davacı eyaletlere ve 30 milyon doları yasal masraflar olmak üzere toplam 450 milyon dolar uzlaşma bedeli ödemek zorunda kaldı. Şimdi akıllara şu da gelebilir. Sen koca Apple, FBI'ın verdiği telefonun şifresini kırma, sonra da ABD'den g.tü kurtar. Yok öyle! Anlaşılan ABD hükümeti Apple ile daha çok uğraşacak gibi duruyor. 

Bu durumda Androidçiler ölsün, Apple kullanıcılarına selam, mantığını bıraktığın an sende bizlerden olacaksın sevgili Apple.

6 comments

Yeni yorum yaz:
  • Evet bir sonra ki telefonun kesinlikle lg V10 olsun telefonun üstünde bişey ama benim bir sonra ki telefonum Sony Xperia z5 premium :)

  • Koyu Bir Samsungcu olmama rağmen iphone 7 yi bekliyorum.Samsungun servis anlayışindan ve aldigım cihazın 2 gün sonra Aşırı derecede değer kaybetmesinden bıktığım için.S3,s4,s5,s6 ve note5 hepsini sirasiyla kullandim.leptopum samsung harddiskim samsung saatim samsung gear s .Ama artık dur deme zamanının geldiğini düşünüyorum.Tabiki bu benim Şahsi Fikrimdir.Saygılar...

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!