This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
3 Shares 8 comments

Apple'ın Kurucusu Wozniak: Android ve Samsung'a Karşı Geriledik

Apple'ın kurucu ortaklarından olan Steve Wozniak Almanya'nın önemli yayın organlarından Wirtshchafts Woche'ye verdiği bir mülakatta akıllı telefon segmentinde Apple'ın konumu  konusunda düşündüklerini samimi bir şekilde paylaşarak bir anlamda şirketinin bakış açısı hakkında fikir sahibi olmamızı sağladı.

Wozniak ile yapılan röportajda bir çok noktaya değinilmiş. Bizim ilgi alanımıza giren ise doğal olarak Apple'ın iPhone ve iPod cihazları ile aktif olduğu mobil iletişim alanındaki yeri. Wozniak bu anlamda çok çarpıcı açıklamalarda bulunuyor. Şimdi gelin Apple'ın kurucusunun dilinden dökülenlere bir göz atalım: 

Bana göre mobil sektörde biz bir şekilde geri kaldık. Diğerleri bizi yakalamayı başardılar. Özellikle Samsung mükemmel cihazlar üreten bir şirket konumuna geldi

Bu arada Wozniak'ın açıklaması içerisinde yer alan ''bir şekilde geri kalmak'' ifadesinin altı biraz boş kalmış gibi gözüküyor. Zira geri kalmanın hangi alanda olduğuna yönelik herhangi bir vurgu yok. Ayrıca Steve Wozniak Apple'ın hala çok önemli ürünlerin altına imza attığını aşağıdaki cümlesi ile belirterek firmanın hala ne kadar önemli bir konumda olduğuna dikkat çekiyor. 

Eğer Apple kötü ürünler üretiyor olsaydı ben firma ile ilişkimi keserdim

Evet, akıllı telefonların gelişimindeki en önemli kırılma noktasının Apple tarafından tanıtılan iPhone 1 olduğu gerçeğini kimse yadsıyamaz. O yüzden Steve Jobs'ın yapmış olduğu sunumlar her zaman Samsung Galaxy ya da Google Nexus sunumlarından daha fazla hafızalarda yer etti ve edecek ama öbür taraftan da boynuzun kulağı geçebileceği yani Apple dışındaki firmaların iPhone ayarı ya da daha iyi telefonları üretebileceği gerçeği artık en yetkili isim olan Steve Wozniak tarafından bile kabul görüyor. 

 

Fotoğraf hakları: Jonathan Alcorn

 

Kaynak: Wiwo

3 Shares

8 comments

Yeni yorum yaz:
 • Volkan E. 08.Şub.2013 Link to comment

  @ Sezer: Her şey donanım demek değil ama Sezer... Apple cihazların malzeme kalitesi ve dizaynındaki inceliklere hala Android Atlası'nda az rastlıyoruz...

 • Daha bitmedi.
  Artes Retina Display Tablet
  2048x1536 cozunurluk
  1GB RAM
  16 GB Hafiza
  10.000 mAh pil
  Retina Display
  10 parmaginizi algilayan kapasitif ekran
  2 megapiksellik on ve arka kamera
  Fiyati 605-615 TL arasinda degisiyor.
  Ey Apple!Sana diyorum.Seni tahttan indirecegiz :)

 • Aple tablette geri kaldi.Apple 2048x1536 Retina display ile diger tabletleri eziyordu.Ama kucuk tablet markalari ayaklandi ve muhtesem tabletlerini tanitti.
  DarkEvoPad R9710
  Retina Display 2048x1536
  1.6 ghz Rockship dual core iskemci
  1GB RAM
  16 GB Hafiza
  2 megapiksellik on ve arka kamera
  10.000 mAh pil omru
  Fiyati 628 TL

 • Volkan E. 08.Şub.2013 Link to comment

  @ Sezer: En büyük Android fanatiklerindensin. Umarım en kısa zamanda hak ettiğin cihazlara kavuşur ve bu anlamdaki etki alanını daha da genişletirsin :)

 • Volkan E. 08.Şub.2013 Link to comment

  @ Araz: Bence de her ikisi de kendi alanında çok başarılılar. Rekabetin ileride bugünkünden daha farklı bir boyuta taşınacağını düşünüyorum. Zira Wozniak'ın da belirttiği gibi Android çoktan iOS'u yakalamayı başardı. Bu noktada Apple'ın yeni nesil ürünlerinde daha farklı bir konsept ya da konseptler ile çıkarak bizleri şaşırtmasını bekliyorum

 • O sana gore kardesim :) Bana gore android bir numara.Zaten dunyanin cogunlugu android kullaniyor

 • Araz 08.Şub.2013 Link to comment

  iOS mukemmel, Android de oyle.

 • Apple tabii ki sen diger firmalarla yarisamazsin.Samsung galaxy s4 geliyor.Sen ona rakip olarak iphone 5'i mi sunacaksin?Tablet piyasasinda iyisin ona lafim yok ama eger iphone serisini devam ettirirsen sen telefon uretmeyi birak.10 yil sonrasini hayal edelim.İphone 10 cikti diyelim.Bu seri sizce abartili degil mi?Ben Samsungun ve diger firmalarin yanindayim.Nedense iphone kullananlar hemen androide gecis yapiyor.İOS isletim sistemi asla androide rakip olamaz...!Biraz fazla yazi yazdim.Kendimi fena kaptirmisim :)

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!