This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

 

Apple ile Google bir cümlede kullanılınca ilk akla gelen bu ikisi arasındaki düşmanlık olur. Bu kavganın başlangıcı Google'in akıllı telefon pazarına Android ile giriş yapması. Yine de iPod Touch, iPhone veya iPad gibi Apple ürünlerinin kullanımında karşımıza Google uygulamaları çıkıyor. Aramanın Google üzeri olmasından başlayarak videoları izlemek istediğimizde bunun YouTube aracılığıyla gerçekleşmesi ilk aklımıza gelenler. Haritayı kullanmak isteyince ise ilk adresimiz Google Maps oluyor.

Herşeye rağmen Apple'in en büyük rakibinin ürünlerini kullanmasının ve bununla birlikte Google'in mobil menzilini arttırmasının iki nedeni var. Birincisi Mountain View kentinden Cupertinoya gönderilen yüzlerce milyon dolarlık çekler. Ikincisi Apple'in bundan başka alternatiflerinin olmamayışı.

Fakat „Google Maps“ konusunda yenilikler bekleniyor. ABD kaynaklı bilgilere göre Apple hepimizi şaşırtacak bir sey üzerinde calışıyor. Söylenenlere göre Apple haritalama servislerinde büyük çalışmalar sonrası gelecek iOS versiyonunda Google Maps yerine kendi haritalama uygulamasını kullanacak ve ayrıca fotoğraf kullanımıyla gerçekci üç boyutlu haritalar sunacak.

Bu servisi Apple tarafından daha önce satın alınmış olan C3 Technologies şirketinin geliştirdiği ve üç boyutlu modelleri içeren haritaların Google Maps ile kıyaslaninca çok daha gerçekci olduğu belirtiliyor. 11 ile 13 Haziran arasında gerçekleştirilecek olan Apple'in kendi fuari olan WWDC fuarında tanıtılması bekleniliyor. Bu fuardan kısa zaman sonra Google geliştiricilerinin „Google I/O“ fuarının olacağını belirtmek lazım.

Büyük ihtimalle Apple bununla yetinmeyip bu ilk saldırının devamını getirecektir. Vurulacak ilk hedefler tabiiki Google'in ana işleri olacaktır. Apple'in kendi arama motorunu geliştirmesini gerçekci değilmi? Hiç belli olmaz!

Eminiz ki, bu iki şirket ve ayrıca Microsoft ile Facebook aralarında büyük ürün savaşları olacaktır gelecekte.

Kaynak: Phandroid

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!