This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple Harita Fiyaskosu Bitti: Google Maps iPhone'a Geri Döndü

Apple sonunda Google'ın harita servisi Google Maps'i kullanmayı kabul ederek iPhone 5'in piyasaya sürülmesiyle yürürlüğe koyduğu kendi harita servislerini şimdilik rafa kaldırdı. Bu kararla Apple harita konusunda baltayı taşa vurduğunu resmen kabul etmiş oldu.

(c) Google

Apple'ın  iOS 6 mobil işletim sistemi yüklü olan iPhone 5'ler ile yaratmak istediği harita servisleri devrimi sonuçlanamadan kullanıcıların memnuniyetsizliği sonucu rafa kaldırıldı ve firma mecburen dünyanın tartışmasız en iyi harita servislerini sunan Google ile el sıkışmak zorunda kaldı.

iOS 6 için yeniden düzenlenen Google'ın harita servisi'Google Maps uygulaması aynen eski Gmail Uygulaması'nda olduğu gibi HTML 5 üzerine oturuyor. Google geliştiricileri Apple'ın en son mobil işletim sistemine özel olarak geliştirdikleri yerleşik uygulama tam anlamıyla çıkana kadar geçici olarak kullanılacak olan Google Maps uygulamasının kullanıcı arayüzünde de güncellemeye gidildi.

Bu arada güncellenen Google harita uygulamasının şu an için sadece iPhone'lara yönelik olduğunu, henüz iPad'ler için henüz bir uyarlama olmadığını belirtelim.Fotoğraf Hakları: Google Inc.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!