This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Apple’ın İddia Ettiği Gibi En İnce Akıllı Telefon iPhone 5 mi?

Apple’ın 12 Eylül günü yapmış olduğu iPhone 5 tanıtımında sunumu yapan Phil Schiller tarafından yeni ürünün en çok inceliğine atıfta bulunuldu. Hatta Schiller’e göre iPhone 5 Dünyanın En İnce Akıllı Telefonu... Apple ve Schiller bu sefer gerçekten de fazla ileri gittiler gibi gözüküyor zira dünyada şu an itibariyle iPhone’dan daha ince olan en az 4 farklı akıllı telefon var. Bu telefonlara kısaca bir göz atalım.

ZTE Arena

Yukarıdaki fotoğrafta görüntülenen ZTE Arena 0.24 inçlik genişliği ile şu anda dünyanın en ince akıllı telefonu. ZTE Arena 024’inçlik boyutu ile Apple’ın yeni iPhone 5’inden 0.06 daha ince olduğunu net bir şekilde ortaya koyuyor. Aynı zamanda 720 piksellik görüntüleme gücüne sahip olan bu telefon içerisinde Cortex –A15 çift çekirdekli bir işlemci mevcut. Android Ice Cream Sandwich işletim sistemiyle gelecek olan ve 64 GB’lık dahili hafızaya sahip olan bu telefon ile ilgili tek sıkıntı henüz piyasaya çıkmamış olması. O yüzden Apple bu telefonu dünyanın en ince akıllı telefonunu üretme iddiasında şimdilik göz ardı edebilir.

 

Oppo Finder

Oppo Finder dünyanın en ince telefonu olma sırasını savmış bir telefon olarak karşımıza çıkmasına rağmen yine de 0.25’inçlik boyutuyla 30’inçlik iPhone 5’den daha ince.

 

Fujitsu Arrows μ

Fujitsu Arrows μ Huawei Ascend P1 S (Aşağıda bir fotoğrafını görebilirsiniz) çıkana kadar elinde bulundurabildi

 

Huawei Ascend P1 S

 

Huawei P1 S sadece inceliği değil teknik özellikleriyle de ön plana çıkıyor. TI dual-core OMAP 1.5 GHz işlemci ve 4.3’inçlik bir ekranla gelen bu akıllı telefonun inceliği ise 0.26’inçlik kalınlığı ile iPhone 5’den 0.04’inç daha ince.


Yukarıda sayılan 4 farklı Android tabanlı akıllı telefonun hepsi çok net bir şekilde iPhone 5’den daha ince. Ne diyelim, Allah kimseyi Apple’ın düştüğü pozisyona düşürmesin.
 

 

 

 

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!