This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple’ın Keynote etkinliği: iPhone 5S, 5C ve iOS7

Berlin’de devam eden IFA 2013 teknoloji fuarı sonlarına yaklaşırken, Apple, Keynote etkinliği ile sahne alıyor: Sizleri Apple’ın bu akşam düzenlenecek olan Keynote etkinliğinin muhtemel yıldızları ile baş başa bırakıyoruz: iki yeni iPhone sürümü ve geçtiğimiz Haziran ayında sunumu yapılan yeni iOS işletim sistemi. 

apple iphone 5c
© YouTube

Dikkat: Okuyacaklarınız resmiyet kazanmış bilgiler değil, gerçekleşmesi beklenen en muhtemel söylentilerin bir özetidir.

iPhone 5S

Dizayn değişiminden ziyade, fiziksel yenilikler: daha hızlı bir A7 işlemci, daha gelişmiş bir kamera ve flaş ve daha iyi bir pil; ayrıca bir parmak izi okuyucusu. Bunun yanında yeni iPhone 5S yeni bir renkle geliyor: Şampanya.


5sgray
© SonnyDickson

iPhone 5C

Bu, başlangıç düzeyi (Apple’ı bilenler için orta düzey) iPhone modelinin adı. Söylentileri takiben çok sayıda sızıntı ve spekülasyon dolaşıma girmiş olsa da, 5C modelinin bileşenlerine ve büyük kardeşinden maddi farklılıklarına ilişkin çok fazla şey bilmiyoruz. Aslına bakılırsa bizzat bu modelin kendisi dahi henüz söylenti düzeyinde. China Labor Watch örgütünün yayınladığı, bir işçinin tuttuğu notlara bakılırsa, söylentiler doğru:  

Today's work is to paste protective film on the iPhone’s plastic back cover to prevent it from being scratched on assembly lines. This iPhone model with a plastic cover will soon be released on the market by Apple. 

Bugün, montaj hattında çizilmemesi için iPhone'un plastik arka kapağına koruyucu film yapıştırılacak. Apple, plastik bir kapağa sahip bu iPhone modelini yakın bir zamanda piyasaya sürecek. 

En iyisi, büyük bir çoğunluğu üretim bandından çekilmiş olan fotoğraflara güvenmek.

iPhone
© iCrackUriDevice
apple iphone 5c
© YouTube

iOS 7

Yeni nesil iPhone modellerinin işletim sistemi olacak olan iOS 7, geçtiğimiz Haziran ayında Apple tarafından duyurulmuştu. Bu akşamki Keynote etkinliğinde Apple'ın yeni işletim sisteminin ne zaman piyasaya sürüleceğini açıklaması bekleniyor.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!