This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple İş Dünyasında Android'e Karşı Üstünlüğünü Sürdürüyor

Akıllı telefon piyasasında Android aktivasyonlarının sayısının iPhone aktivasyonlarının neredeyse iki katı olduğu gerçekliği iş dünyası ele alındığında adeta tersine dönüyor. Gözüken o ki iş dünyası Android yerine iOS tabanlı çalışan iPhone'ları tercih ediyor.

Bu yazıya konu olan istatistikleri Good Technology isimli firmadan edindik. Firmanın kendi aktivasyon raporlarında yer alan bilgiler içlerinde Fortune dergisi tarafından yayınlanan en büyük 100 firma listesinde yer alan şirketlerde dahil olmak üzere 4000 farklı firma bulunuyor. İlgili firmaların faaliyet gösterdikleri sektörler ise şu şekilde: Telekomünikasyon, sağlık, perakende, ağır sanayi de kamu.

Raporda iş dünyasındaki Android aktivasyonlarının son çeyrekte %10'luk bir büyüme performansı ile toplam aktivasyonlardaki payını %36.9'a yükselttiği göze çarpıyor. Daha önceki raporda gerileme gösteren Android için bu performans gayet olumlu bir haber olarak yorumlanabilir. Fakat her koşul altında %70'lik payın Apple'da olduğu gerçeğinin farkında olmak gerekiyor.

İş dünyasının tercih ettiği telefon modellerine gelince ise çok da sürpriz olmayan bir isimle karşılaşıyoruz : Samsung Galaxy S2. Motorola Droid RAZR ise Galaxy S2'nin peşinden geliyor. Zaten Motorola uzun zamandır bu telefonu iş dünyasına pazarlama stratejisini iyiden iyiye güçlendirmişti.

Peki Android telefonların satışındaki bu düşük performanası nasıl yorumlamak lazım.İş dünyasının gözünde Android'in Apple'a kıyasla daha az güvenilir olduğu yönünde bir önyargı oluşturğu kesin. Bunda Android'de çoğu zaman kafa karıştırabilecek bir ürün çeşitliliğinin varlığı etkili bir oynuyor olabilir. Zaten habere konu olan araştırmayı yapan Good Technology firmasının başındaki John Herrema Android'deki bu heterojen yapıya kurumsal müşterilerin çekimser yaklaştığını vurguluyor.


Bu faydalı bilgiler her ne kadar çok önemli mesajlar içerse de sadece bir firmanın istatistiklerine dayanmakta ve de iş dünyasının ancak sınırlı bir kısmı hakkında bilgi vermekte.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!