This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple “Mother of All Patents” sahibi oldu

Salı günü Apple şirketine United States and Trademark Office tarafından 25 patent verildi. Yakında daha fazla patent davasıyla karşılaşacığımızın bir sinyali. Çünkü patentlerin biri gerçekten çok önemli ve boşuna birçok kişi tarafından “Mother of All Patents” olarak adlandırılmadı.

8.223.134 numaralı patentin içeriğini ise grafikli kullanıcı arayüzeyleri oluşturuyor. Apple şirketi, mail, telefon, kamera, video oynayıtıcısı, takvim, tarayıcı, widget, arama, not vs. için bu arayüzlerini icat ettiğini iddia ediyor. Böylece patent, dokunmatik ekranda görüntülenen yaklaşık herşeyi içeriyor.

Android topluluğu için muhtemel yeni patent davaları demek oluyor bu. Google veya Samsung ve HTC gibi üreticilerin böyle bir davada nasıl davranacakları ise, aklımıza gelen ilk soru oluyor. Tabii ki bu patentin ne kadar yeterli olacağı ise başka bir soru. Mesela daha önce bir mesaji klasik bir klavye ile yazarken, şimdi dokunmatik ekranı kullanıyoruz. Pek bir değişiklik yok görünüm dışında. Peki mesajı gönderenin veya mesajın gönderilme saati gibi elementlerin nerede bulunduğunu, patent olarak almak ne kadar mantıklı?

En yeni Apple-patenti hakkında ne düşünüyorsunuz? Android için yeni bir tehlike oluşturabilir mi?

Kaynak: bgr.com

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!