This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

Apple Samsung’dan 707 milyon $ Daha Koparmak Peşinde

 24 Ağustos 2012 tarihinde Amerika’da Apple lehine sonuçlanan asrın patent davasında Samsung’un davaya konu olan ürünlerdeki patent ihlalleri için Apple’a 1.05 milyar $  tazminat ödemesi hükmüne varılmıştı. Bu astronomik rakam Apple’ın iştahını kesmemiş olacak ki firma aynı dava kapsamında 707 milyon $ ek tazminat talebinde bulundu.

 Apple’ın Yeni Talepleri Tam Olarak Nedir?

Hukuki sürecin devam ettiği davanın Cuma günü yapılan son duruşmasında Apple artık tüm dünyanın yakından tanıdığı bir isim haline gelen bayan hakim Koh’tan Samsung’un patent ihlali yaptığı hükmüne varılan 29 adet ürünü (26 akıllı telefon, 3 tablet bilgisayar) tamamiyle piyasadan çekmesi ve de ilavaten 707 milyon $’lık yeni bir tazminat ödemesi talebinde bulundu.

Apple’ın 707 milyon $’lık tazminat talebinin kırılımı şu şekilde:

• 400 milyon $ dizayn patent ihlallerinden doğan zararlar için
• 135 milyon $ programlama ihlallerinden zararlar için
• 121 milyon $ ek zararlar için
• 50 milyon $ dava sürecindeki zararlar için


Samsung’un Eli Armut Toplamasa Gerek..Yeni Samsung Stratejisi Nedir?

Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olan Samsung’un her ne kadar süreçte büyük bir darbe yemiş olduğu aşikar  olsa da firmanın avukatları bu kadar ciddi ve kapsamlı bir yargılamada davanın jüri üyelerinin olması gereken makul bir süreden çok daha hızlı karar aldıkları için savunma haklarının ihlal edildiği gerekçesiyle tüm hukuki sürecin yeniden başlatılması gerektiğini savunmaktalar. Samsung avukatları sil baştan yeni bir yargılama talebinde bulundular bile.

Asrın patent davasında verilen karara rağmen hukuki süreç işlemeye devam ediyor ve taraflar giderek daha da sertleşmeye başlıyorlar. 6 Aralık 2012 tarihinde verilmesi beklenen nihai kararın ne olacağını şimdiden kestirmek zor görünüyor.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!