This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple Samsung Davasında Galaxy Nexus Gelişmesi

Apple-Samsung patent savaşlarında olay bir hayli enteresan bir boyut kazandı. Amerika'daki Apple'ın Samsung'a karşı kazandığı patent davasına paralel -Google'ın Galaxy Nexus ürünüyle ilgili olan-  davada hakim Apple'ı suçlamalarında haksız buldu.

Reuters'in haberinde mahkeme vermiş olduğu kararın nedenini Apple'ın tüketicilerin Samsung'u satın almalarının nedeninin kopyalanan teknolojiden kaynaklandığını kanıtlayamaması olarak açıkladı.

Mahkeme: "Suçlanan üründe sözü geçen teknoloji kullanılmamış olsaydı bile ürünün satışları hemen hemen aynı olurdu." şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu sözü geçen patentli teknoloji ise akıllı telefonlarda kelime aratırken cihazın birden çok kaynağı değerlendirmesi. Yani örneğin kelime aramasında cihazın hem dahili içeriğini hem de interneti gözden geçirmesi.

Mahkemenin almış olduğu karar bana biraz Google'la çok sürtüşmemek adına alınmış gibime geliyor. Öyle veya böyle, karar eski bir cihaz için de alınmış olsa (ticari değeri düşük) diğer tüm Nexus cihazları (tabletleri düşünün) bağlayıcı bir karar niteliğinde.

Siz ne dersiniz?

 

Resim: explodingdog.com (ve Eric tarafından düzenlendi :) )

Kaynak: Reuters

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!