This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple, Samsung Galaxy S3'ün Amerika'ya Girişini Engelleyemedi

Samsung yeni modeli Galaxy S3’ün Amerika pazarına çıkış tarihini açıklamasından bir kaç sonra Apple yargı yoluyla yeni bir başvuruda bulunarak akip ürünün kendisinin at koşturduğu Amerika’ya girmemesi yönünde bir talep iletti. Bu hareketin altında yatan sebep çok muhtemeldir ki Samsung’un bu ürünü piyasaya süreceği 21 Haziran tarihini mümkün oluğunca erteletmekti. Bu Apple’ın bu tip ve benzer durumlarda sık başvurduğu bir yöntem. Fakat sonunda başvuru yapılan makam Apple’ın talebini işleme koymadı.

Konunun muhattabı olan Yargıç Lucy Koh Apple’ın Samsung Galaxy S3’ün Amerika’ya girişini engelleme talebini abartılı olarak değerlendirdiğini kararının gerekçesine koydu. Ayrıca kendisinin talebi geri çevirmesinin esas nedeninin takviminin doluluğu olduğuna dikkat çekti. Muhtemelen bu yoğunluk hali hazırda bakmakla yükümlü olduğu Apple davalarından kaynaklanıyordur diye düşünmeden edemiyoruz.


Bu arada Apple firmasının iOS 6 sistemi içerisinde Android’den esinlenlenerek almış olduklarını göz önünde bulundurduğumuz da Apple’ın bu saldırgan tavrını anlamakta zorlanıyoruz.

Aşağıdaki resimdeki tatlı arkadaşımızın surat ifadesi içimizden geçenleri ortaya koymaya yardımcı oluyor...

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!