This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple, Samsung Galaxy Tab 7.7’yi Avrupa’da Yasaklattırdı

Apple ve Samsung arasında devam eden ölüm kalım savaşında Apple bugün Samsung’a Samsung Galaxy Tab 7.7’yi tüm Avrupa’da yasaklatarak ağır bir yumruk atmış oldu. Dusseldorf mahkemesine göre Samsung 2004 senesinden bir Apple cihazını kopyaladı. Mahkeme Samsung’un Galaxy Tab 7.7 yasağının tüm Avrupa yerine sadece Almanya’da geçerli olması istemini reddetti.

Samsung bu konu hakkında büyük ihtimalle sizin de katılacağınız bir açıklamada bulundu:

Apple jenerik dizayn patentleri konusunda hukuki yaptırımlara gitmeye devam ederse bu endüstrideki araştırma ve geliştirme aktivitelerini engelleyebilir.

Bu Şubat’tan beri Apple’ın Samsung tabletlerine karşı almış olduğu en önemli ikinci zafer. Dusseldorf’taki aynı mahkeme bu ay Galaxy Tab 10.1’in Apple’ın patentlerini çiğnediği hakkında karar vermişti. Apple bu seferinde başarılı olamamıştı ve bu son karar Galaxy Tab 10.1’i kapsamıyor.

İngiltere’de Apple Galaxy Tab 7.7’ye karşı olan duruşmayı kaybetti ve yargıç Apple’ın umumi olarak kendi sitesinde Samsung’un masum patent ihlali konusunda suçsuz bulunduğuna dair açıklama yapmasına karar kılmıştı. Bu en güncel karar İngiltere’de bazı kafa karışıklıklarına neden olabilir.

Nexus 7 ve Kindle Fire’la olacak rekabeti göz önünde bulundurursak Samsung’u Galaxy Tab 7.7’nin yasaklanması uzun vadede belki pek etkilemeyecek. Ama yine de bu durum patent savaşlarının sona ermekten çok uzak olduğuna dair bir işaret.

(Resim: Engadget)

Kaynak: Gizmodo

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!