This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
1 Share 2 comments

Apple Tükürdüğünü Yalayacak Gibi: Samsung'a LCD Ekran Siparişi?

Geçtiğimiz Eylül ayı içerisinde Apple tarafından yapılan bir açıklamada firmanın ürettiği iPad ve iPhone ürünlerinde Samsung tarafından üretilen hiç bir malzemeye yer verilmeyeceği açıklanmıştı. Söz konusu açıklamadan bu taraf LCD ekranlarını LG'den tedarik eden Apple'ın bu alanda bundan böyle Samsung'un ekranlarına yönelme ihtimalini ortaya çıkmış olması akıllara ''Apple tükürdüğünü yalamaya mı hazırlanıyor? '' şeklinde bir soru getirdi ister istemez.

LV1A1111
Apple ile Samsung arasındaki malzeme tedariki yeniden başlayacak gibi / © AndroidPIT

Samsung ile Apple arasında bitmek bilmeyen patent anlaşmazlıklarına rağmen devam eden ve pek de dikkat çekmeyen bir ikili ticaret ilişkisi bulunuyordu Apple firmasının popüler iPad ve iPhone ürünlerinde Samsung tarafından üretilen bir çok parça kullanılıyordu. Fakat Apple Amerika’da Samsung’a karşı elde ettiği patent zaferinden sonra şimdi de Samsung’un sağladığı parça desteğini kesme kararı aldı. Apple ile Samsung arasındaki iş ilişkisinin rakamları gerçekten şaşırtıcı.

Apple ile Samsung arasındaki ticaretin Samsung’un toplam aktivitesi içerisindeki payı %9 gibi yüksek bir orana karşılık geliyordu.  Bu oranın iPhone'ın ilk serilerinde %50'lere dayandığını biliyoruz. Samsung’un Apple’a yaptığı donanım ihracatında öne çıkan parçalar hafıza çipleri ve ekranlar.

Haberimize konu olan gelişme Apple'ın an itibariyle LG'den tedarik etmekte olduğu LCD ekranlarını bu alanda çok daha uzmanlaşmış olan Samsung'a ısmarlamak üzere olduğu bilgisinin Sammobile üzerinden sızdırılmış olması. Eğer bu haber doğru olursa Apple bir anlamda tükürdüğünü yalamış olacak. Bekleyip göreceğiz.

Kaynak: SamMobile

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!