This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple Samsung ve HTC şirketlerine karşı – Patent Kavgası devam ediyor

Evil Apple

(Resim: androidcentral)

Artık yeni bir patent kavgasının zamanı çoktan geldi ve geçecek derken, Apple bizi son anda kurtardı. Bşylelikle son zamanlarda baya durgun bir hal alan bu kavgalara yenileri eklenecek gibi. HTC şirketine karşı yaptırımlar isteyen amerikan şirketi, Samsung'u da potaya atmanın bir zararı olmayacağını düşünerek, Galaxy S3 telefonununu da bu kavganın içine soktu.

Tabiiki her şey sırasıyla. FOSS Patents'in haberine gire, Apple ABD'ye bir çok HTC cihazının ithalatını durdurmaya çalışıyor. Baya kalabalık olan bu liste burada:

Listede bulunan cihazlar: HTC One X, HTC One S, HTC One V, HTC Inspire 4G, HTC Vivid, HTC Status, HTC Sensation, HTC Sensation 4G, HTC Wildfire, HTC Wildfire S, HTC Hero, HTC Hero S, HTC EVO 4G LTE, HTC EVO 4G, HTC EVO V 4G, HTC EVO Design 4G, HTC EVO 3D,  HTC Amaze 4G, HTC Droid Incredible 4G LTE, HTC myTouch 4G, HTC myTouch 4G Slide, HTC Rezound, HTC Rhyme, HTC ThunderBolt, HTC Flyer, HTC Jetstream, HTC EVO View 4G, Droid Incredible 2 by HTC.

Apple şirketinin tam olarak suçlaması, HTC cihazlarında bulunan datalar ile ilgili aksiyon menüsü ile alakalı. Yani PC tabiriyle farenin sağ tuşunu tıklamanız.

Bunlar yetmezmiş gibi, Cupertinolular Galaxy S3 cihazının da (Galaxy Nexus da bu potanın içinde) ABD'ye ithalatını durdurmak istiyor. Nedeni? “Data-Tap” patenti ve bunun dışında “Slide-to-unlock” fonksiyonu, kelime tamamlaması ve ortak arama ile ilgili bir metot da Apple şirketinin yaptırım nedenleri olarak bulunuyor. Ayrıca bu yaptırımları anında isteyen şirket, yoksa Galaxy S3 cihazının iyi sipariş oranlarıyla iPhone satışlarını etkileyeceğini vurguluyor. Ne diyelim, serbest pazara hoş geldik.

Sadece kullanıcıların zararlı çıktığı bu 'çoçukca' kavgaların hızlı bir şekilde son bulmasını umuyorum.

Kaynaklar: Heise, Foss Patents (1, 2) via androidcentral

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!