This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple Suçlamalarında Bu Sefer Oldukça Haklı Gözüküyor

Tüm Apple-Samsung duruşması boyunca Apple’ın Samsung’u tasarım ve yazılım hırsızlığı yüzünden suçlamasını ikiyüzlü bulmuştuk çünkü tam tersini düşünüyorduk. Fakat bugün Apple’ın son suçlamasından sonra bu fikrimizde bir şeyler değişti: Koreli şirket tüm simgelerin tasarımlarını tamamen kopyaladı.

Bu Apple’ın bugünkü suçlaması ve aksini iddia etmek de oldukça güç. Aşağıdaki simgelere bir göz gezdirirseniz (ki bunların hepsi iPhone tarafından yaratıldı) renklerden tutun da şekillere kadar hepsi Apple’ın tasarımlarından kopyalanmış. Özellikle telefon, ayarlar ve müzik simgeleri tam bir utanç kaynağı. Hele de Gingerbread ve HTC Sense UI simgeleriyle karşılaştırıldığında, Samsung’un simgeleri bariz bir şekilde komple Apple’dan aldığı anlaşılıyor.

Bizce bu resimler en hararetli Android savunucularını bile biraz olsun durdurup düşündürmeye sevk etmeli. “Notlar” simgesi direkt kopyalanmış; Müzik simgesi akıl almaz derecede benzer.

Gingerbread’in simgelerine bakacak olursanız Google herhangi bir tasarım elementini Apple’dan kopyalamaktan bilinçli bir şekilde kaçınmış:

Keşke Samsung biraz akıllı davransaydı...

Kaynak: CNET

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!