This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Apple ve Motorola Arasındakı Patent Davası Hakim Tarafından Düşürüldü

Son zamanlarda Apple başkaları hakkında patent ihlalleri suçlamaları yapmakla bir hayli meşgul (Apple bile olsa…) ve de Android`e karşı olan durmak bilmeyen saçma saldırgan tavrı da duracak gibi gözükmüyor. Pazartesi günü Motorola’ya patent suçlamalarından dolayı başka bir davaya başlanmış durumda. Duruşmanın hakimi Richard Posner ise davayı düşürdü. Nedeni ise kısaca iki tarafın da yeterli derecede geçerli bir dosya sunamamış olması.

Bu hakimi şimdiden sevdim. Daha ilk duruşmadan beri hakim bariz bir şekilde durumdan rahatsız olmuş ve Apple’ı bu kadar çok sayıda suçlama yapmaması konusunda uyarmıştı. Hakim Posner iki tarafın da ihlallerin tam olarak ne kadara mal olduğunu kanıtlayamadığını belirtti ve konu madem ki para, Motorola veya Apple’dan herhangi birinin ürünlerini engellemekte bir neden göremedi.

Sizi ne düşünüyorsunuz bilmiyoruz ama bu bize çok mantıklı geliyor, hatta neredeyse küçük düşürücü bir durum. Hakim Posner’ın aslında söylemek istediği: “İkiniz de işinizin başına dönün ve para kazanın!” çünkü bütün bu tantananın özü de bu aslında. Insan sormadan edemiyor, açtıkları onca davadan elde ettikleri birkaç zaferle Apple’ın kazancı acaba ne kadar oldu?

Hakim Posner’in resmi olarak davayı düşürme kararı bir haftayı bulacak. Tabii ki hakimin kararını değiştirme olasılığı da var ki bu durumda Apple büyük ihtimalle davayı temyize götürecektir. Öte yandan Motorola davadan gelecek karar konusunda kendinden çok emin:

“Illinois mahkemesinin Apple’ın patent ihlal iddialarına karşı almış olduğu bugünkü kararından dolayı çok memnunuz ve kesin kararı bekliyoruz.”
Bu noktada yapılacak tek şey Apple’ı işaret ederek şunu söylemek olur herhalde:Resimler: macgasm.net and troll.me

Kaynak: Talk Android

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!