This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Aslan payı Apple ve Samsung’un. Peki ne kadar kazandılar?

Samsung ve en büyük rakibi Apple’ın akıllı telefon piyasasında aslan payını aldıklarını herkes biliyor. Geçtiğimiz yıl birçok şirket nakit sıkıntısı çekerken bu ikili karlılıklarını oldukça arttırdılar. Öyle ki bu iki şirket geçtiğimiz altı yılda akıllı telefon endüstrisinde yapılan karın yüzde 87.9’unu aldılar. Sektörün geçtiğimiz altı yılda toplamda 215 milyar dolar ürettiği düşünülürse yaklaşık 189 milyar dolar Samsung ve Apple’a gitti.

samsung apple money
© roberthuffstutter/flickr.com/AndroidPIT

Tahmin edilebileceği gibi Apple, Samsung’dan daha çok kazandı. Yaklaşık 132.87 milyar dolara denk gelen karıyla Apple, Samsung’un iki katından daha çok kar etti. Samsung’un kazandığıysa 56.11 milyar dolar. Önümüzdeki aylarda açıklanacak yeni iPhone ve Galaxy S5 düşünülünce önümüzdeki zamanlarda da bu iki firmanın karlılıklarını sürdürecekleri çok belli.

Bakalım Sony, LG ve HTC bu rekabetin içerisinden çıkabilecekler mi?

Kaynak: Sam Mobile

1 Comment

Yeni yorum yaz:
  • apple şuan dünyadaki en emperyalist şirket. amaçları insanların sadece kendi ürünlerini almalarını sağlamak ve tekelleşmek. ancak özellikle Çinli, Hindistanlı vb üreticiler durumu değiştirecek. şuanda 1300 liralık nexus5'te tüm oyunları oynuyorsan, internette PC kadar hızlı giriyorsan bir telefon için daha fazlasını vermek bu firmaların ekmeğine yağ sürmek demektir. yağ deyince karnım acıktı neyse ben yemek yemeye gidiyorum görüşürüz.

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!