This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Araç kiralamada yepyeni bir deneyim: Garajyeri

Paylaşım ekonomisinde yeni bir kapı açan ve kişiden kişiye araç kiralama hizmetini Türkiye’ye getiren genç girişimciler Arda Aşkın, Güven Özyurt ve Erman Çağıral tarafından Mayıs 2015’te kurulan Garajyeri, 10 ay gibi kısa bir sürede % 1000’lik rekor bir büyüme sağladı.

1
 © garajyeri

Kısa sürede büyük başarıya imza atan ve yurt içi yurt dışından büyük bir yatırımcı grubunun desteği ile hızlı bir büyüme sağlayan kişiden kişiye araç kiralama platformu Garajyeri.com Türkiye’nin araç kiralama alışkanlığını değiştirmeyi başardı.

Garajyeri’nin mobil uygulamasına gelen güncelleme sayesinde araç kiralama işlemlerinizi bulunduğunuz yerden kolaylıkla yapmanız mümkün. Geliştirilen filtreleme özelliği sayesinde ihtiyacınıza en uygun arabaları listeleyebiliyor, fiyat karşılaştırması yaparak bütçeniz doğrultusunda araç seçimi yapmanız mümkün. Android ve İOS için uyumlu olan mobil uygulama aynı zamanda araç sahipleri içinde işlemleri kolaylaştırıyor; araçlarının kiralama için uygun olduğu tarihleri, araç bilgilerini ve kiralama işlemlerinin takibini kolaylıkla yapabiliyorlar.

Senet imzalama , herhangi bir belge olmaksızın elden ödeme yapma, çift kredi kartı zorunluluğu gibi araç kiralama işlemlerinde ciddi sorunlara neden olan tüm unsurları ortadan kaldıran Garajyeri.com’un kiracılarına sağladığı vale hizmeti sayesinde aracı kapınızda teslim almanız da mümkün. İhtiyacınız olduğu anda ister mobil uygulamadan ister web sitesi üzerinden aracı seçip “Vale getirsin” demeniz yeterli. Kiralama tarihinde aracınız Garajyeri Vale’si tarafından size teslim ediliyor.

 

Home
 © garajyeri

Garajyeri nasıl çalışır?

10 yaşından genç olan araçlarının zorunlu trafik sigortasını yaptırmış olan araç sahipleri araçlarını sisteme kayıt edip TC kimlik numaralarını, cep telefonu numaralarını, IBAN numaralarını, e-posta adreslerini ve ruhsat bilgileri gibi temel verileri siteye giriyor. Verilen bilgilerin doğruluğunu geçerli sorgulama sistemleriyle kontrol eden Garajyeri, araç sahipleriyle iletişime geçiyor ve üyeliklerini onaylıyor.  Araç kiralamak isteyenler de aynı şekilde bilgilerini vererek platforma üye oluyor ama ayrıca, ehliyet puanı yeterliliği ve Facebook ile giriş gibi bir takım ek zorunluluklar da var.

c
 © garajyeri

 

Platformdaki araçların saatlik veya günlük kira fiyatları araç sahipleri tarafından belirleniyor. Araç kiralamak isteyen kullanıcılar lokasyon ve tarih seçerek arama yapıyor ve gelen sonuçlar içinden, fiyat, model ve mesafe açısından en uygun olan araca istekte bulunuyorlar. Araç sahibi bu isteği onayladığında, kiracı Garajyeri üzerinden ödeme yapıyor ve gidip anahtarı elden teslim alıyor. Araç iade edilinceye kadar Garajyeri hesabında tutulan kira bedeli, aracın teslimiyle birlikte araç sahibine aktarılıyor.

 

 

Kaynak: Garajyeri, Garajyeri

2 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!