This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
2 Shares No comments

[Analiz] Ice Cream Sandwich ve Jelly Bean Kullanımında Ciddi Artış

Google tarafından periyodik olarak yayınlanan Android sürümlerinin mevcut cihazlar üzerindeki dağılımını gösteren tablo güncellendi. Tablonun ortaya koyduğu en ilginç sonuçlardan bir tanesi ise son bir yıl içerisinde çıkan Android Ice Cream Sandwich ve  Jelly Bean işletim sistemlerinin Android dağılım pastasından aldıkları toplam payın üçte biri yani %33’ü geçmiş olması.

Aralık 2012 itibariyle Android sürümleri arasındaki dağılımı gösteren tablo / (c) Google

Android işletim sistemli cihazların içerisinde yer alan Android sürümlerinin dağılımı tablosu Google tarafından her yayınlandığında bizler de okuyucularımızı son gelişmeleri yansıtan bu tabloların verileri ışığında bilgilendiriyoruz. Bu bağlamda yukarıdaki tabloya baktığımızda bir öncekine göre en dikkat çeken olgu Android Jelly Bean'li cihazların bir önceki döneme göre üç kattan daha fazla oransal bir artışa sahip olmaları. Ekim 2012 verilerine göre %24'lük bir paya sahip olan Ice Cream Sandwich'li cihazların ise artık tüm Android pastasının üçte birini almak üzere olduğu anlaşılıyor.

Google’ın mobil işletim sistemi ilk çıktığı 2007 yılından günümüze kadar tam 13 kere güncellendi. 14 farklı sürüm anlamına gelen bu süreç içerisinde tüm dünya çapında kendisine en yaygın kullanıcı kitlesini edinmiş olan işletim sistemi sürümleri ise toplam Android pastasının %55’ini alan Android 2.3 (Gingerbread) uzantılı olanlar.

Android'in 2.2 Froyo sürümünden 4.2 Jelly Bean'e yolculuğuna 4 farklı cihaz ile eşlik etmiş bir kullanıcı olarak Ice Cream Sandwich ve de özellikle Jelly Bean'in giderek yaygınlaşmasını memnuniyetle karşılıyor ve de bu olumlu ilerlemenin hız kesmeden ilerlemesini diliyorum.Grafik: Google Inc.

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!