This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK
14 Shares 8 comments

Telefon konuşmalarını kaydetmek isteyenlere: Arama Kaydedici

Diyelim hayranı olduğunuz bir ünlüyle telefonda konuşma şansını yakaladınız. Ya da unutmamanız gereken notları karşınızdaki size aceleyle söylüyor. Bu ve benzer durumlar için artık endişelenmenize gerek yok. Bir telefon konuşmasını kaydetmek için birçok neden olabilir. İşte bu konuşmaları kaydetmek için iyi bir uygulama: Arama Kaydedici.

androidpit recording a call teaser
© AndroidPIT

Uyarı: Başlamadan önce hatırlatmak isteriz ki bu uygulamayı kullanırken ülkenizdeki yasalar ve kişilerin özel hayatlarına özen gösterin. Özellikle yasalar böyle durumlarda bilgilendirme yapmanız gerektiğini belirtebiliyor. Bu yüzden bankalardan vb. yerlerden arandığımız zamanlarda bilgilendiriliyoruz. 

Benzer şekilde kullanabileceğiniz birçok uygulama mevcut olsa da bunların arasında kullanımı en kolayı ve faydalı Arama Kaydedici. Pro versiyonunaysa para vermenize gerek yok. 

  • Uygulamayı yükleyip başlattığınızda doğrudan ayarlar bölümüne girin.
androidpit record calls 2
© AndroidPIT
  • Burada Aramaları kaydet (Record Calls) seçeneğini işaretleyerek konuşmaları kaydedilebilmeye açın.
  • Ardından medya ayarları üzerinden dosya tipini WAV yapın.
  • Audio source seçeneğinde de mic kutusunu işaretleyin. 
  • Uygulamayı kapatın. 
androidpit record calls 3
 © AndroidPIT
  • Herhangi bir arkadaşınızı arayın. Karşı taraf cevap verdiğinde ekranda kırmızı bir kayıt işareti belirecek. Yukarıdaki görev çubuğunu indirirseniz de konuşmanızın kaydedildiğini görebilirsiniz. 
androidpit record calls 4
 © AndroidPIT

Görüşmeyi bitirdiğiniz zaman az önce yaptığınız kayıtla ilgili bilgilendirileceksiniz. Bu bilgilendirmeye tıklayın ve kaydı paylaşabileceğiniz, dinleyebileceğiniz ya da silebileceğiniz ekranı açın. Kaydın uzunluğu ve ne kadar yer tuttuğu gibi bilgileri de görebileceksiniz. 

androidpit record call 1
© AndroidPIT

Eğer kaydettiğiniz sesleri duymakta güçlük çekerseniz Audio Source altındaki diğer seçenekleri de deneyin ve hangisinin cihazınızda en iyi sonucu verdiğine siz karar verin.Ayrıca seçenekler üzerinden kayıtlarınızı bulut depolama hesabınıza yükleme ya da SD kart üzerine alma, uygulamanın dilini değiştirme gibi özellikleri bulabilirsiniz.

Arama Kaydedici Install on Google Play

Eğer Google Voice kullanıyorsanız arama sırasında 4’e basarak kayıtları Gmail hesabınıza atabilirsiniz. Sadece yaptığınız çağrıları değil aynı zamanda gelen çağrıları da kaydedebilirsiniz. Bu uygulama dışında Record My Call ve InCall Recorder gibi benzer uygulamalara da göz atabilirsiniz. 

Daha önce benzer bir uygulama kullandınız mı? Sizin önerebileceğiniz benzer uygulamalar var mı?

8 comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!