This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Archos 101 XS Resmi Olarak Satışa Çıktı: 299.99 Pound

Ve Archos 101 XS tabletini bugün resmi olarak piyasaya sundu. Bu, Fransız şirketinin ilk 10. jenerasyon Android tableti ve 9.7 ve 8 inçlik modelleri bu senenin sonuna kalmadan ardısıra gelecek.

Önceden de beklenildiği gibi Archos 101 XS bir klavyeyle birlikte geliyor. Magnetik olarak tablete yapışan klavye aynı zamanda cihazı kullanmadığınızda ekran koruyucu görevi üstleniyor. Klavye kutunun içinde -yani fiyatın içinde- geliyor. Bu demek oluyor ki klavyeyisiz aleti alamazsınız. :)

Archos 101 XS 8 mm kalınlığında (yeni iPad'den %15 daha ince) ve Coverboard (klavyenin ismi) 5 mm kalınlığında. Bu klavyenin nasıl işlediğini görmenin en kolay yolu aşağıdaki videoyu izlemek:

Özellikler cephesinde geçen seneki Gen9 tabletleriyle yaptığı sükseyi bu tabletle yapacak gibi gözükmüyor. İçinde güçlendirilmiş çift çekirdek bir işlemci var. 1 Ghz'den 1.5 Ghz'e çıkarılmış durumda. Yani performans konusunda 101 XS'in önceki tabletlere göre bir üstünlüğü olacak ama çok da büyük bir üstünlükten bahsedemiyoruz. 1 GB RAM, 10.1 inç 1280 x 800 dokunmatik ekran, 16 GB hafıza, mikroSD giriş, mikro USB, mini HDMI, Wi-Fi- Bluetooth 4.0 ve önde HD kamera (arkada kamera yok, bir Archos geleneği). Android 4.0 Ice Cream Sandwich ile birlikte gelecek fakat yılın dördüncü çeyreğinde Jelly Bean'e güncellenebilecek.

Tabletin ağırlığı 600 gr ve klavye 200 gr. Pil video oynatmada 7 saat, müzikte 40 saat ve Web kullanımında 10 saat gidiyor.

Archos 101 XS, Eylül'ün ortasından itibaren Avrupa'da 299.99 pounddan (Dikkat 300 değil!) (Yaklaşık 800 TL), Amerikada ise Ekim'de 399.99 dolardan (Dikkat 400 değil!) satışa sunulacak.

Bu tablet için Archos birçok aksesuarın da haberini verdi. Hoperlör klavye (dock), dock station (tableti şarj etmeye yarayan ve aynı zamanda tableti yerleştirip film izleyebileceğiniz...) Bu dock station'ın aynı zamanda USB ve ses girişleri de olacak. Herhangi bir alete kolaylıkla bağlayabilirsiniz.

Açıkçası alet Türkiye'ye gelir mi gelmez mi, fiyatı ne olur bilmiyorum. Fakat klavye (pakette geliyor) ve dock station (ekstra ücretli) işi gerçekten çok hoşuma gitti. Dokunmatikte yazı yazmaya oldum olası normal klavyedeki kadar ısınamadım. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu aletlerden birini almak ister miydiniz? Fiyat biraz fazla mı dersiniz?

Kaynak: Unwiredview

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!