This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Assassin's Creed Pirates: Nefes kesici bir macera

Assassin's Creed Pirates, küresel korsanlığın altın çağında, Karayip denizinde, soluğunuzu kesecek bir macera vaat ediyor. Neden bu oyun bu kadar heyecanlı? Bugünkü incelememizde oyunun detaylarını öğrenecek ve siz de bize katılacaksınız.

Not

Artı

 • Harika kontroller
 • İlgi çekici grafikler
 • Seçenekleri çeşitli ve heyecanlı bir oyun

Eksi

 • Pahalı
Test edildiği tarih Android Sürümü Root Modifikasyonlar Test edilmiş sürüm En son sürüm
Google Nexus 5 4.4 Hayır 1.0.1 2.9.1

Özellikler & Kullanım

Bu role play oyunu ile, kendinizi denizcilik dünyasında bulacaksınız. Korsan Azolo Batilla ile macera dolu bir yolculuğa çıkacak, diğer gemileri saptayacak ve talan edeceksiniz.

Oyunun orijinal videosu da oyundan ne beklememiz gerektiğini çok iyi anlatıyor. Küçük adalar, tepeler, yüksek kayalıklar, birçok düşman, hazineler ve sürprizler!

Oyuna girdiğiniz ilk 10 dakikada, diğer gemilerden toplayabildiğiniz kadar hazine toplamanız lazım. Rehber oldukça yardımcı. Küçük hileler ve ipucularıyla zorlukları yenecek ve geminizi daha sığ sulara çekmeyi başaracaksınız.

assassins creed pirates screenshot1
© AndroidPIT

Bu oyunda korsanların birçok görevi ve aşmaları gereken zorlukları var. Her yeni görev, yeni bir haritayla geliyor. Görevi tamamlayınca, yeni seviyeler açılıyor ve tabii ki yeni düşmanlar karşınıza çıkıyor. Gemileri yağmaladıkça sadece hazineler değil, yeni ekip elemanları ve çıraklar da edineceksiniz. Ayrıca her limanda bir taverna da bulunacak.

Her saldırı size daha fazla puan kazandıracak ve deneyiminiz arttıkça, yeni gemiler, silahlar alabilecek, bonuslar edinecek, bunlar sayesinde özel güçlere kavuşacaksınız.

Her giriş seviyesinde, size iki seçenek sunulacak. Ya vahşice tüm gemileri yağmalayacak ya da diğer korsanlarla işbirliği yapacaksınız. Yolculuk birçok sürpriz ve özel görevlerle dolu. Mesela daha hızlı bir gemi edinmek istiyorsanız, önce kargo gemisine saldırmanız lazım.

Ekran & Kontroller

Oyunun grafikleri çok başarılı. Görseller ve efektler oldukça gerçekçi. Özellikle de gemilerle savaşırken ve denizdeyken. Ayrıca Karayipler her zaman günlük güneşlik sakin sulardan ibaret değil. Zaman gelecek aniden fırtına çıkacak ve fırtına koşullarında, tayfanızla geminizi kontrol etmeniz gerekecek.

assassins creed pirates screenshot4
© AndroidPIT

Oyunun kontrolleri harika. Bir ekrana dokunuşla geminin görünüş açısı değişiyor. Dümen de sadece önünüze gemiler gelince gözüküyor.

assassins creed pirates screenshot5
© AndroidPIT

Açıklarda yol alan bir gemi, bir diğer fırsat demek. Küçük bir harita kullanarak, genel görüntüyü görebilir, diğer gemilerin yerlerini saptayabilirsiniz. Harita özellikle de tam hızla giderken çok işe yarıyor. Bir bakışta Karayip sularında neler olduğunu görüyorsunuz. Oyun çok iyi düşünülmüş.

assassins creed pirates screenshot6
© AndroidPIT

Belki gerçek korsanlar pek okumuş insanlar olmayabilirler. Ancak oyun diyaloglarla ve kaptan korsanın canlandırıldığı sahnelerle dolu. Bu sayede, oyuncu tamamen karaktere bürünüp, kendini bir korsanlık hikayesi içinde bulabiliyor.

Hız & İstikrar

Assassin 's Creed Pirates test sürecinde sorunsuz bir şekilde çalıştı. Herhangi bir donma ya da gecikme yaşanmadı. İleri düzeydeki grafiklere sahip olduğu için (660 MB civarında), indirme süresi biraz sürebiliyor. Tabii ki telefonunuzda yer de açmanız gerekiyor.

Fiyat/Performans Oranı

Assassin 's Creed Pirates’ın fiyatı şu anda €4.49 (13 TL). Bence biraz pahalı ama her kuruşuna değer. Oyun iyi tasarlanmış ve tabii ki de bir fiyatı var. Herhangi bir reklam ya da çevrimiçi satın alınması gereken eklentisi yok.

Son Söz

Pirates Assassin 's Creed harika bir oyun. Hikayesi ve grafik sunumu gerçekten çok ikna edici. Tabii ki de sundukları da fiyatına değiyor. Beş yıldız verdik çünkü harika bir epik macera zevki sunuyor. Eğer korsan hikayelerini seviyorsanız ve kendinizi savaşlarda, isyanlarda, deniz maceralarında kanıtlamaktan keyif alıyorsanız, bu oyunu kesinlikle indirin.

3 comments

Yeni yorum yaz:
 • yiğit 22.Şub.2015 Link to comment

  google playde icretsiz olarak gozukuyor.

 • RoVeR 24.Haz.2014 Link to comment

  bende şu an bir assasin eksik modern combat 4 ,vegas gangsteri ,nova 3 kurmdum muhteşem 4 yapmaya çalışıyorum

 • en güzel oyunlar her zaman ücretli oluyor.
  şu mobil oyunlar içerisinde en sevdiğim oyun n.o.v.a. 3 oda zaten ücreli.
  nolurdu gamelof novayıda asphalt 8 gibi ücretsiz yapsaydı?

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!