This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

Asus Her Ay Yaklaşık Olarak 1 Milyon Adet Nexus 7 Satıyor

Google tarafından Asus'a ürettirilen Nexus 7 cihazlarının satış performansı bu ürünün piyasaya sürüldüğü günden bugüne kadar merak ediliyordu. Sonunda Asus, Google'ın çıkartmış olduğu ilk tablet bilgisayar olan Nexus 7'nin aylık satış rakamlarını paylaşarak bu ürünün ticari başarısı üzerindeki sır perdesini kaldırdı.

 

Asus'un mali işlerden sorumlu üst düzey yöneticisi (CFO'su) David Chang ürünün satış performansı ile ilgili kesin bir rakam vermemekle beraber geride  bıraktığımız ay içerisinde gerçekleşen satış adedinin 1 milyona yakın olduğunu şu sözleri ile ifade etti:

''Başlangıçta aylık 500 bin  adet civarında olan satışlarımız daha sonra sırasıyla 600 bin ve 700 bine ulaştı. En son ay içerisinde de 1 milyon adede iyice yaklaştı'''

Açıklamaya dayanarak yapılabilecek çıkarımlardan bir tanesi de Asus tarafından üretilen Google Nexus 7 tabletlerin çıktığı ilk günden bu yana toplam satış adedinin 2.8 milyon adet civarında gerçekleşmiş olması. Ortalama bir tahmin olan bu rakama ulaşılırken elde edilen anlamlı artış ise cihazın satıldığı ülke sayısının kademeli olarak 13'e ulaşmış olması. Ülkemizde de Google Play üzerinde satılmaya başlanan Nexus 7'nin uygun fiyat ile vaad ettiği yüksek performans birleşince yüksek bir satış rakamına ulaşacağını öngörmek mümkün. 

 

Haber Kaynağı: Wall Street Journal ,Androidpolice

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!