This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. OK

ATM’den Para Çekmek Android Telefonunuzla Artık Mümkün

Farzedin bir kız arkadaşınızla yemeğe çıktınız ama restoranda hesabınızda hiç paranın olmadığı gerçeğiyle karşılaştınız. Kötü... Ama dert etmeyin, çünkü en yakın ATM’ye gidebilir ve romantik gecenize kaldığı yerden devam edebilirsiniz, değil mi? YANLIŞ, çünkü cüzdanınızı evde unuttunuz. Kız deliye dönüyor arkadaşlar. Restorana kadar 30 dk kadar araba sürdünüz ve eğer bir çözüm bulmazsanız tüm geceniz saçma bir boyut alabilir. Ne yapmalısınız? Bugünden itibaren eğer Royal Bank of Scotland (RBS) veya Natwest’te bir hesabınız varsa kısaca Android cihazınızı çıkartıp nakit para transferi talebinde bulunup nakit paranızı çevredeki ATM’den çekebilirsiniz. Gece kurtarıldı.

Çok hoş bir seçenek değil mi? Sadece bankacılık uygulamasını cihazınıza yükleyip para talebinden bulunabiliyorsunuz. Sonra bankamatikte kullanmak üzere 6 haneli pin numarasını ediniyorsunuz. Sizi bilmiyoruz ama bu bize çok kullanışlı bir özellik gibi geldi.

Bunun amacı banka kartlarını unutan veya kaybeden insanlara yardım etmek ve ayrıca cüzdanını bilerek evde bırakmak isteyenler için çok kullanışlı. Servisin ismi “GetCash” ve şu an Royal Bank of Scotland ve Natwest ATM’lerinde kullanılabilir durumda. Kullanım başına 100 pound limiti var ve kullanılan pin kodları 3 saat geçerli. Pin kodu istenildiği gibi kullanılabilir yeter ki para limiti aşılmasın.

Servis şu anda 2,5 milyon İngiliz vatandaşı için hizmette ve İngiltere’de bu tarzda ilk uygulama. Uygulama Android, iPhone ve Blackberryler için geçerli. RBS Android uygulumasını buradan ve Natwest uygulamasını buradan indirebilirsiniz.

Resim: eurodroid.com

Kaynak: Telegraph

No comments

Yeni yorum yaz:

This website uses cookies to ensure you get the best experience on our website. More info

Got it!